Jak na stylovou ložnici za pár korun

Zařizujete si novou ložnici, nebo uvažujete o nové podobě stávající? Máme pro vás skvělé tipy na vychytávky, které vás budou stát pár kaček, a přitom bude jejich efekt působivý. Poradíme jak na záclony, nábytek i zařízení.

Tady je moje království

Asi všichni tušíme, že luxusní vzhled pokoje získáte zejména pomocí dlouhé záclony pověšené na stylových garnýžích. Nebojte se a zvolte maximální délku, která bude jemně přesahovat výšku místnosti. Získáte tak dojem soukromí a vkusně zařízeného prostředí, kde je krása vítaná.

Postel za pár korun? Ano

Patříte mezi milovníky recyklace a upcyklace? Proč si pořizovat drahý kus nábytku, na který budete muset celý měsíc vydělávat, když si dokážete poradit sami? Pořiďte si pár praktických palet a sestavte si svou vlastní postel, a to včetně krásného čela. Je to jednodušší, než si myslíte. Jakou zvolíte barvu? Můžete se nechat inspirovat hygge stylem, kde hrají prim přírodní tóny.

Umělecké dílo nesmí chybět

V každé ložnici by měl být alespoň jeden obraz. Nemáte ale v plánu utrácet za originály nebo předražené kopie slavných malířů? Vyrobte si vlastní skvost. Podívejte se na video platformy, kde zadáte například pojem „DIY art“ a inspirujte se vlastním nápadem na plátno, které se bude do prostor výborně hodit.

Vítejte v džungli

Zajistěte si dostatek kyslíku díky květinám, které si snadno namnožíte a zaplníte jimi třeba celou čtvrtinu podlahy vaší ložnice. Skvěle se osvědčil například madagaskarský hit zamiokulkas. Rostlina nevyžaduje téměř žádnou péči, a navíc se skvěle množí. I z pouhého listu tak získáte další skvosty! Hurá do toho.

Osvětlení nesmí chybět

Co by to bylo za ložnici bez čtenářského koutku? Stylovou lampu si ale můžete vytvořit i bez toho, abyste za ni dali celou výplatu. Vyzkoušejte například možnost zhotovit stínidlo z motouzu namočeném v lepidle, který omotáte na nafouknutý balónek. Když lepidlo zatuhne, bum! A nádherná lampa je na světě!

Stylová ložnice si zaslouží pár krásných detailů. Zbytek zvládnete sami.

Nové články