Jak pomáhá instalační krabice chránit obvody?

Možná se to na první pohled nemusí zdát, ale pro bezpečí elektroinstalace je naprosto klíčová především kvalitní instalační krabice. Jak ale pomáhá chránit obvody?

Doba posouvá stavební postupy mílovými kroky dopředu, jedna věc ale zůstává stejná – žádná budova se neobjede bez instalační krabice. V tomto článku vám proto ukážeme, proč je vlastně tato součástka tak důležitá.

Bez elektřiny ani ránu

To, že by moderní člověk bez elektřiny nemohl fungovat, ví asi každý. Věděli jste ale, že instalační krabice pod omítku patří mezi velice důležité součásti právě pro udržení kvalitní a funkční elektroinstalace? Základní funkcí každé instalační krabice pod omítku je totiž ochrana nainstalovaných kabelů.

Každá instalační krabice je totiž vytvořena z kvalitního a velice pevného materiálu. Ten se následně nainstaluje přímo do zdi, kde chrání kabely před jakýmkoliv poškození. To přitom ale nemusí přijít jen zvenčí. Hrozba může přijít i zevnitř, a to především v podobě požáru. Ne každá instalační krabice pod omítku ale dokáže udržet požád pod kontrolou. Dokonce si troufneme tvrdit, že to nedokáže žádná. Protipožární instalační krabice ale i přesto nabízí jednu zajímavou vlastnost.

České instalační krabice

Jejich úkolem není uhasit požár, i když by to bylo krásné, ale udržet jej pod kontrolou na dobu nezbytně nutnou. Tím ochrání alespoň část elektroinstalace a hlavně celý dům před velkým požárem. K tomu, aby toho vůbec instalační krabice mohla docílit, je ale potřeba kvalitní plast, který se pod náporem vysoké teploty ihned neroztaví.

Pokud tedy chcete mít dokonale ochráněnou vaši elektroinstalaci, měli byste začít koupí kvalitní elektroinstalace. Tu zakoupíte na eshopu Kaiser-krabice.cz. Krabice právě od tohoto prodejce se mohou pochlubit vysokou kvalitou, příznivou cenou a hlavně tím, že jsou vyrobeny přímo v Česku.

 

Nové články