Jak vysokou dotaci na fotovoltaiku můžete získat?

Nová zelená úsporám už dlouhá léta nabízí poměrně vysoké dotace pro zájemce o fotovoltaické elektrárny. Kolik můžete získat právě vy? Podívejte se v článku.

Solární energie vám může ušetřit spoustu peněz nejen na vytápění a ohřev vody. Kolik ale můžete získat už při samotném nákupu? V následujících řádcích vám ukážeme, jak Nová zelená úsporám fotovoltaika rozdává peníze.

Kolik můžete získat?

Dotace na fotovoltaické elektrárny v posledních letech lámou rekordy. Zájem nezastavil ani covid. Právě naopak. Loňský rok totiž dotace na fotovoltaiku rozdaly rekordní částku. A v letošním roce se čeká další prolomení rekordu. Jak velkou část z tohoto masivního koláče si můžete ukousnout pro sebe? Záleží na tom, k čemu vlastně fotovoltaickou elektrárnu budete používat.

Dotace na solární ohřev vody je nejjednodušší cestou, jak doma začít využívat solární energii. Vzhledem k relativně nízké náročnosti na produkci solární energie je ale i výše dotace poměrně nízká. Na solární termický systém na přípravu teplé vody dostanete dotaci 35 000 Kč, na systém pro přípravu teplé vody a přitápění 50 000 Kč a pro fotovoltaický systém pro přípravu teplé vody s přímým ohřevem opět jen 35 000 Kč.

Vyšší dotace

Na zajímavější částky se dostanete u solárních elektráren. Jestliže vaše solární elektrárna bude připojena k distribuční soustavě a bude mít výkon větší než 1 700 kWh/, pak můžete získat až 100 tisíc Kč. 100 000 Kč získáte u fotovoltaických systémů s výkonem větším než 3 000 kWh za rok. Na 150 000 Kč se pak můžete těšit u elektráren s výkonem větším než 4 000 kWh za rok nebo u systémů spolupracujících se systémem vytápění a prípravy teplé vody s tepelným čerpadlem.

Jak vidíte, peněz v podobě dotací můžete získat poměrně dost. Teď se jen stačí rozhodnout, jestli chcete přejít na čistou energii a zároveň ušetřit spoustu peněz. Jestliže je vaše odpověď kladná, pak se podívejte na stránky Trienergo.cz, kde najdete více zajímavých informací a způsobů, jak vaši domácí solární elektrárnu financovat.

Nové články