Krbová kamna se hodí do interiéru i exteriéru

Krbová kamna rozhodně nepatří jen do historických budov. Kvalitní kamna totiž mohou rozzářit váš exteriér i interiér.

Kachlová kamna. Když toto spojení uslyšíte, nemusí se vždy jednat o doplněk do staré budovy. Krbová kamna totiž v posledních letech získávají na popularitě. A pokud zvolíte vhodný model, budou se hodit i do moderních interiérů.

Jak vybrat?

Krbová kamna nemusejí být jen vhodným designovým doplňkem do obýváku nebo do exteriéru. Nejen zahradní krby totiž dokáže skvěle ohřát přilehlý prostor a plnit ho teplem ještě dlouhou dobu po vyhasnutí ohně v topeništi. Krb totiž dlouhodobě kumuluje teplo, což má za následek právě schopnost ohřívat interiér nebo exteriér i dlouho po vyhasnutí.

Pokud se bojíte, že by krb váš interiér zakouřil, tak z toho strach mít rozhodně nemusíte. Základem je totiž kvalitní těsnění a odvod kouře, o které se dobrá kamnářská firma rozhodně postará. Důležitá je také odborná instalace, aby nikdy nevznikly zbytečné škvíry nebo trhliny, kterými by se kouř mohl dostávat právě do interiéru nebo na vaše posezení.

Výkon je důležitý

Než si ale pořídíte zahradní krb nebo krb do domácnosti, měli byste si rozmyslet, jaký výkon vlastně zvolíte. Je totiž nutné vybrat takový výkon, který bude přesně splňovat vaše požadavky. Při výpočtu zohledněte hlavně velikost vytápěných prostor a tepelné ztráty. Ujasněte si také, jestli krb bude plnit funkci jen doplňkového vytápění, nebo bude sloužit jako primární zdroj tepla. Pro radu se proto raději obraťte na vyškoleného prodejce u vámi vybrané firmy, který vám s výběrem vhodného krbu určitě rád poradí.

Výkon kamen přitom rozhodně není radno podceňovat. Jestliže to uděláte a budete je dlouhodobě přetěžovat, zkrátíte tak jejich životnost. V opačném případě zase budete muset neustále tlumit přívod vzduchu, a to krbovým kamnům také neprospívá. Výběr krbu s optimálním výkonem je tedy naprosto nezbytný.

Nové články