Na podlahu jedině dlažbu

Dříve se dlažba jako podlahová krytina používala především ve vstupních prostorách či na chodbách. V obývaných místnostech se potom nejčastěji objevovaly koberce, případně linolea. S příchodem podlahových topení se situace trochu změnila, lidem postupně přestává vadit, že je dlažba studená, protože v létě to spíš uvítají a v zimě studená není vlivem podlahového topení.

Jak vybrat dlažbu

Na rozdíl od koberce má dlažba zcela jiný prostup tepla, umožní mnohem efektivněji vytápět místnosti bez koberce. Velkou výhodou dlažby je samozřejmě také její dlouhá životnost a odolnost, to jsou stěžejní vlastnosti, které žádné dlažbě nechybí. V dnešní době minimalisticky zařízených pokojů je dlažba jedním z nejvýraznějších prvků. Vsaďte na stylovou dlažbu, můžete vybírat z matných variant, dlažby s vysokým leskem, nebo vzorované dlaždice. Chcete-li zachovat pocit útulného bydlení, vybírejte dlažbu s dekorem přírodního materiálu, může jít o kámen či dřevo, útulněji se rozhodně budete cítit se dřevem. Dlažeb s dřevěným dekorem je k dispozici celá řada, stačí si vybrat odstín a provedení. Ladí vám k interiéru spíš šedá než hnědé odstíny? Využijte některou z dlažeb imitujících betonovou podlahu.

Matné dlažby jsou stylové a interiéru propůjčí efektní vzhled s nenáročnou údržbou. Vysoce lesklé podlahy naopak působí luxusním dojmem, vyžadují však více péče, aby vypadaly neustále skvěle. Obzvlášť na větší ploše vynikne úchvatný design s oslňujícím leskem. Vyberte si tu nejvhodnější dlažbu do vašeho interiéru, je-li mrazuvzdorná, můžete ji umístit i na terasu a spojit tak vnitřní i venkovní prostory v jednu domácnost. Přijďte si vybrat do internetového obchodu RDkachle.cz, nebo navštivte vzorkovou prodejnu v Ostravě, kde si prohlédnete stovky různých dlažeb na vlastní oči.

Nové články