Ozdobte si okno vhodnou záclonou

Podívejte se do Vašeho okna – jste s ním spokojeni? Co kdybyste ho nějak inovovali? Nebojte se, nemusíte nic bourat – stačí pořídit nové záclony!

A jaké je Vaše okno?

Nestává se často, že jdete na nákup závěsů a záclon, protože to není zrovna nejlevnější záležitost – pokud tedy dbáte na kvalitu a ne na kvantitu, kdy nakupujete levnější záclony, ale často je měníte. Proto byste si měli dát pozor na to, jaké záclony či závěsy vyberete, protože byste toho mohli později litovat. Ale jak poznat, které nám vydrží dlouho a zůstanou pořád kvalitní?

Máme pro Vás výčet hlavních chyb, kterých se při nákupu dopouštíme:

  • Jakou zvolit barvu?

Často vybíráme odstín podle paměti, v obchodě jsme nadšení z našeho výběru, to ale opadne brzo po tom, co nákup doma vybalíme a zjistíme, že vůbec neladí s Vaším interiérem. Proto zkuste doma sehnat kus látku, který ladí se zbytkem místnosti a podlé té si na místě vybrat dokonalý závěs.

  • Špatná šířka záclony

Doporučujeme pořídit záclonu, které má šířku minimálně dvakrát až třikrát tolik, jako je šířka Vašeho okna – tudíž budete mít dostatečný prostor, abyste mohli záclonu krásně nařasit, aby Vaše okno vypadalo zevnitř i zvenku krásně a Vy se na něj rádi dívali.

  • Krátké garnýže

Doporučená délka garnýží by měla být minimálně o 20 až 30 cm delší, než okno, aby do něj nezasahoval shrnutý závěs. Záleží ale také na materiálu, ze kterého závěs je. Pokud je lehčí, tak vzdálenost od okna bude přirozeně menší.

  • Krátké záclony

Příliš krátké záclony můžeme vidět v mnoha oknech, ale není to moderní. Je obecný fakt, že čím víc je záclona delší, tím elegantněji pokoj vypadá. Takže na délce rozhodně nešetřete.

Pokud jste dali přednost lehčím závěsům a po jejich zatažení nemáte doma dostatečnou tmu, kterou byste potřebovali, například pro romantický večer s partnerem nebo prostě jen tak, abyste měli pořádné soukromí, zvažte navíc nákup žaluzií, které Vám se zatměním pokoje určitě pomohou.

Nové články