Pravidelné spaní na rozkládací pohovce. Pozor na rozměry

Váš prostor vám nedovoluje, abyste si pořídili postel a k tomu pohovku? Podívejte se, jak je to se spaním na rozkládací pohovce. Co je dobré si pohlídat?

Malý byt je třeba využít prakticky

Pokud obýváte malé bytové prostory, není vhodné plýtvat s tak potřebným místem. Existuje několik způsobů, jak si pomoci: Mít například vestavěné skříně, rozkládací pracovní stůl, nebo právě rozkládací pohovku. Ta se hodí nejen do pokoje pro studenty, ale také do prostor obývacího pokoje. Ušetří vám spoustu starostí. Pouhým rozložením, které zabere několik vteřin, se promění v pohodlnou postel.

Pohovka pro každodenní spaní

Pokud využíváte pohovku pro občasné přespání vašich návštěv, nemusíte si lámat hlavu s její kvalitou. Jednu noc přespíme všichni v na jakkoli tvrdém povrchu. Jestliže však tušíte, že se pohovka stane nábytkem, na kterém budete spát pravidelně, měli byste si pohlídat, zda je dostatečně bytelná a pohodlná. Zaměřte se například na povrch potahového materiálu, který se bude lehce udržovat. Pro lepší údržbu před spaním na pohovce nezapomínejte na prostěradla.

Pozor na rozměry

Pohlídejte si také vhodné rozměry pro pohovku. Budete na ní spát sami, nebo s partnerem? Šířka pro jednu osobu je vždy nejméně 80 centimetrů. Samozřejmě lze zvolit i méně, ale pohodlné vyspání vás čekat nebude. Délka spací plochy po rozložení by měla činit dva metry. Pokud hledáte rozkládací pohovku pro dvě osoby, její ideální rozměr je 180 x 200 centimetrů, pro jednu osobu 90 x 200 centimetrů.

Než si pohovku pořídíte, informujte se o způsobu, jakým se rozkládá. Přeci jen toto budete provádět vždy ráno a večer, je dobré, aby byl rozkládací mechanismus jednoduchý. Informujte se také, zda pohovka nabízí úložný prostor, kde si odložíte drobné předměty. Změřte si prostor v místnosti a podívejte se, jaký prostor pohovka ve složeném i rozloženém stavu zabere.

Nové články