Tapety pro váš interiér

Chcete-li váš interiér ozvláštnit a oživit, vsaďte na vhodné doplňky. Máte-li jednoduše bíle vymalované stěny, můžete začít u nich. Bílá je krásná, stěny vypadají čistě, na druhou stranu ale někdy až moc, mohou působit až strohým a sterilním dojmem, proto se často používají tapety, které vaše stěny rozzáří a přivedou je k životu.

Jaké tapety

Tapet existuje celá řada druhů, dělí se podle materiálu na papírové, vliesové a vinylové, můžete mít tapety s opakujícím se vzorem nebo také tapety obrazové, tedy fototapety. Fototapety se skládají třeba jen ze dvou či čtyř částí, záleží na velikosti, a dohromady tyto díly tvoří krásný obraz. Jejich lepení je poměrně jednoduché vzhledem k tomu, že lepidlo se nanáší na zeď a manipulace probíhá vždy se suchým pruhem tapety.

Vybíráme do obývacího pokoje

Fototapety se skvěle hodí do obývacího pokoje místo klasického obrazu, dekor si může každý vybrat podle vlastního vkusu, nejčastěji jsou k dispozici přírodní scenérie, zátiší, městské aglomerace, oblíbené jsou automobily a motocykly nebo také abstraktní obrazy. Můžete si tedy vybrat čistě podle vašeho vkusu, zda se vám bude nejvíce líbit panorama některého velkoměsta jako Paříž, New York, Londýn nebo třeba San Francisco, či zvolíte pohled do africké savany či do vesmíru.

Tapety do chodby, jídelny i dětského pokoje

Fototapety se často využívají i pro oživení chodby, do tmavé chodby můžete použít tapetu s dekorem otevřeného okna či dveří do zeleně, často se používají i tapety na podlahu. Fototapety se samozřejmě hodí také do jídelny, ložnice nebo studentského či dětského pokoje. Motiv tapety do studentského pokoje byste měli nechat na vašich dětech, ať si samy vyberou, se kterou tapetou se budou cítit nejlépe. Nejvděčnější jsou ale dětské pokoje, sem se perfektně hodí 3D fototapety, které zobrazují oblíbené hrdiny vašich dětí. Kluci většinou volí Bleska McQueena, Práška Skočdopole nebo Spider-Mana. Dívky si zase libují v princeznách, Barbie ve všech podobách nebo jednorožcích.

Nové články