Vybíráme nový koberec

Výběr nového koberce je mnohdy složitější, než se na první pohled může zdát. Pokud chceme koberec na celou plochu místnosti, je dobré, abychom měli již před koupí koberce představu, jak chceme pokoj vymalovat a jakým nábytkem jej chceme zařídit. Druhým protipólem je pak varianta podřídit výmalbu i vybavení koberci.

Kdy si pořídit kusový koberec?

Zcela jiná je situace, pokud chceme koupit koberec kusový. V tomto případě se rozhodně vyplatí počkat, až budete mít pokoj zařízený. V momentě, kdy máte umístěný veškerý nábytek a ideálně v pokoji alespoň pár dnů strávíte, sami uvidíte, kde vám koberec chybí. Pak už je jen na vás, jaký typ koberce zvolíte. Kromě množství tvarů, barev a vzorů máte na výběr také materiál, ze kterého je koberec vyroben. Ty nejkvalitnější a nejluxusnější kusové koberce jsou z vlny, ale ne každý si může takový koberec dovolit. I v případě jiných, levnějších materiálů, si můžete být jisti výbornou kvalitou výrobků. Velmi oblíbené jsou zejména koberce shaggy vysoký chlup, které jsou velmi příjemné na dotek. Hodí se zejména do obývacích pokojů jako doplněk pod konferenční stolek nebo jako kobereček k posteli. Naopak, kvůli náročnější údržbě nejsou vhodné jako kusové koberce do dětského pokoje, zejména pokud máte malé děti.

Kam umístit běhouny?

Stejně tak nejsou kusové koberce vhodné ani do hal a chodeb. Zde si radši vyberte běhouny, které jsou obšity chemlonem v barvě koberce. Navíc, pokud máte v domě schody, můžete ve stejném vzoru, jako máte běhoun, pořídit také nášlapy na schody, které brání nechtěnému uklouznutí. Ať už si vyberete kterýkoliv typ kusového koberce nebo běhounu, nezapomínejte také na protiskluzovou podložku, která vám zajistí bezpečný pohyb. Oceníte ji zejména v dětských pokojích nebo v domácnostech seniorů. Všechny typy koberců ošetřuje odpovídajícím způsobem a vhodnými prostředky. Jen tak zabráníte jejich příliš rychlému opotřebení.

Nové články