Zajistěte si tradiční šindele pro váš dům

Milujete pohled na tradiční domy, jejichž střechy pokrývají dřevěné šindele? Je to krásný kontrast oproti moderním střechám, které mají betonové tašky nebo pláty ze solárních panelů. Dřevěné šindele nejsou na ústupu, naopak, jsou snadno dostupné, levné a můžete je pořídit i pro váš dům. Tato krytina je specifická pro mnoho staveb, od srubů až po roubenky a tradiční lidové domy.

Kdo šindele vyrábí

V minulosti byste si pro šindele museli zajít k šindeláři. Dnes se stačí obrátit na specializovanou firmu DRDLÍK, která se výrobou dřevěných šindelů zabývá již od roku 1989. Její dřevěné krytiny jsou precizně zpracované a mohou být dodány po celém území Čech i Slovenska. Hodí se skvěle i pro památkové stavby. Firma vybírá pro výrobu to správné dřevo, tedy pomalu rostoucí jehličnaté dřeviny.

Firma nabízí 2 druhy šindelů:

  • Valašský šindel – Je nejvíce využívaný v České a Slovenské republice, vyrábí se ze smrkového a jedlového dřeva. Tento šindel se spojuje na pero a drážku.
  • Alpský šindel – Vyrábí se především štípáním z modřínového dřeva, nedisponuje perem a drážkou, ale klade se ve 2 nebo 3 vrstvách. Tradičně se používá zejména v alpských zemích jako je Rakousko, Německo, Švýcarsko a Itálie. I bez nátěru se pyšní životností až 80 let.

Pokud máte lásku k tradičnímu řemeslu, šindele si na střeše zamilujete, jde o velmi odolnou krytinu, která se skvěle hodí i do horských oblastí. Pokud stavíte srub, klasickou chalupu nebo opravujete tradiční domy, tak se obraťte na firmu DRDLÍK, zajistí vám levné dodání této krytiny a to i včetně veškerého potřebného doplňkového sortimentu. Veškeré šindele jsou vyráběny ručně, každý kus projde rukama zkušených pracovníků, kteří dbají, aby byl každý šindel kvalitně zpracován. Firmu můžete nezávazně kontaktovat na Sindel-stresni.cz a udělá vám cenovou nabídku zdarma.

Nové články