Zrekonstruovat kuchyni jde i rychle a snadno. Jak na to?

Rekonstrukce kuchyně je velké téma, o tom není pochyb ani sporu. Pokud se rozhodnete do tohoto kroku, musíte být opředení především vytrvalostí, trpělivostí a pevnými nervy. Ono to totiž jinak nejde. Ne každý s vámi bude souhlasit a ne každý bude dělat přesně to, co chcete. A stejně tak se vždycky nemusí naplnit vaše očekávání. Vestavěná skříň nemusí dokonale zapadnout, kuchyně na míru nemusí sedět. Hlavně se ale nepodceňte a do renovace se i přes možná úskalí stejně pusťte.

Vdechněte starému nový život

Pokud se obáváte toho, že v rámci rekonstrukce přijdete doslova “na buben” po finanční stránce, nemusíte investovat do zbrusu nového nábytku nebo zařízení. Existují totiž možnosti, jak vdechnout starému nový život. Co třeba obrousit starý jídelní stůl a natřít ho zcela novým odstínem? Rázem se z něj stane nový prvek do vašeho kuchyňského koutu.

A s podobnou renovací nábytku nebo zařízení bychom mohli pokračovat dál. Stačí jen zapojit fantazii a nebojte se toho. Bleší trh je vám otevřen.

Někdy stačí jen kuchyňská deska

Rekonstrukce kuchyňského koutu nemusí nutně proběhnout od podlahy. Ano, může dojít k bouracím pracím, ale není to vždycky zapotřebí. Někdy stačí změnit jen pár dominantních prvků a rázem se před vámi objeví zcela nový prostor, který vás bude bavit.

V případě kuchyně stačí pozměnit pouze kuchyňskou desku. Vyměňte lamino za kvalitní masiv, nechte si ji uříznout na míru a uvidíte, kolik parády ještě udělá.

Nebojte se barev

Do kuchyně se nebojte vpustit ani barvy. Dejte si s jejich výběrem pozor, protože ne každá povzbuzuje člověka k jídlu. Jiná ho od jídla spíše odrazuje. Obecně ale platí, že mix více jak tří barev není povolen, proto se tohoto pravidla držte i při renovaci kuchyňského koutu (a nejen při tom).

Nové články