Jak si správně zařídit ložnici

Líbí se Vám Vaše ložnice nebo byste si raději odpočinuli jinde? Není nic jednoduššího, než se inspirovat a přizpůsobit si ložnici k obrazu svému.

Vyspěte se do krásy

Zamyslete se nad tím, jak se cítíte po ránu – patří mezi Vaše časté pocity únava, nevyspání, rozlámanost a nechuť do nového dne? Nemusíte k doktorovi, věřte, vše má na svědomí Vaše špatně zařízená ložnice.

I když je to k nevíře, v ložnici strávíte opravdu více než celou třetinu dne a to hlavně proto, abychom si tam odpočinuli a nabrali nové síly na další hektický den. Takže je velice důležité, aby Vaše ložnice působila uklidňujícím dojmem a aby se Vám v ní skvěle relaxovalo.

Proto byste měli klást důraz na celkové vybavení ložnice

  • Nábytek

Je třeba ložnici provzdušnit, nesmí v ní být moc nábytku, aby se Vám tam neusazoval prach a nemnožili se roztoči. Samozřejmostí jsou noční stolky, které jsou nezbytné pro Všechny. Lepší jsou vestavěné skříně, ale pozor na velké zrcadla, jejich odraz by mohl působit negativně. Takže v této situaci platí pravidlo – méně je někdy více.

  • Barvy

Raději se při vymalování ložnice zaměřte na světlejší a vzdušnější barvy, než syté a jasné odstíny, které by Vás mohly rušit. Ložnici klidně nechte vymalovanou na bílo či nějakou světlou, teplou barvou.

  • Světlo

Tady se konečně můžete vyřádit. Již nemusíte dbát na decentnost jako u barev, tady se můžete vyřádit. Hlavní je umístit světlo mimo postel a může na něm být spousta světýlek neb dokonce i svíček.

  • Dekorace

Tady je třeba opět se vrátit k decentnosti. Není vhodné do ložnice pořizovat spoustu květin či negativní obrazy a plakáty. Nejlepší je obklopit se rodinnými fotografiemi, které Vám připomenou, jak jste se v té době cítili dobře.

Nejdůležitější součástí ložnice je samozřejmě postel, tudíž je třeba si pořádně rozmyslet všechny parametry, než si tu konkrétní zakoupíte.

Věřím, že se rádi pustíte do přestavby Vaší ložnice s novou inspirací a Vaše ráda budou skvělá.

Nové články