Jak upravit obývací pokoj?

Znáte to, přijdete z práce a nejraději byste vyhodili nohy nahoru a jen tak chvíli relaxovali? Přizpůsobte si svůj obývák k parádní relaxaci.

Uvolněte se v tom správném prostředí

Před tím, než se pustíme do zařizování obývacího pokoje, musíme si položit otázku – jakou funkci bude zrovna Váš obyvák plnit? Může to totiž být Vaše oáza klidu a místo pro večerní setkání s rodinou, kde si řeknete, jak jste se celý den měli anebo to může být místo, kde budete pořádat večírky a společenské akce pro známé a kamarády, či klidně i obchodní schůzky. Dále si musíme rozmyslet, zda ho chcete vybavit jednoduše nebo elegantně či vyloženě luxusně, aby nám ostatní mohli závidět? Takže pokud máte v tomhle jasno, můžete se na to vrhnout.

Jako hlavní věc je výběr té správné barvy a rozdělení nábytku, aby samozřejmě nezacláněl slunečnímu záření z okna či nezakrýval radiátor.

  • Ozdobte si stěnu

Není třeba mít všechny stěny stejně barevné. Klidně popusťte uzdu své fantazii jednu stěnu vymalujte sytou barvou, jinak ozdobte nebo můžete použít obyčejnou tapetu či fototapetu, která působí velice elegantně, pokud vyberete správný vzor, například ornamenty. Většinou se jedná o zeď za televizí, která je nejvíce na očích, jelikož k televizi máte většinou nasměrovaný gauč.

  • Žádné odkladiště

Obývací pokoj jistě není místem, kde byste měli skladovat kabáty, ložní prádlo či křišťál po babičce. Nic z toho nepatří do skříně v obyváku. Taková skříň zabírá spoustu místa a vypadá mohutně. Stačí pár drobných skříněk, do kterých uložíte například DVD či pár dek, které používáte na zakrytí při večerním sledování televize.

  • Hodně světla

Aby obývací pokoj působil příjemně a vzdušně, je třeba ho pořádně prosvětlit, což hlavně znamená správný výběr lustru, který by v žádném případě neměl být s tmavými skly! Lustr vybírejte co nejjednodušší. Nicméně, při výběru lampy si musíte pořádně vybrat. Vybavte se klidně i malou lampičkou, ale nesmí to působit rozházeně – lampička a lampa spolu musí ladit. Nejlépe, když budou ladit také s lustrem.

  • Správné textilie

Dále je třeba také sladit veškeré textilie, které v obývacím pokoji máte. Takže pokud pořizujete závěsy, musíte je mít prakticky ve stejné barvě jako polštářky na pohovce. Pokud ale máte obyvák vybaven moderně, tak spíše, než závěsy, doporučujeme obyčejné žaluzie, které podtrhnou styl Vašeho obyváku.

Jako hlavní a největší kus nábytku v obyváku je samozřejmě pohovka. Rádi Vám poradíme, jak si vybrat ten správný gauč , na kterém si skvěle odpočinete či posedíte s rodinou a přáteli.

Nové články