Prosvětlete svůj domov

Denní světlo dokáže prosvětlit nejen Váš interiér, ale hlavně Vaši duši! Nechte proniknout sluneční paprsky i k Vám a Váš život bude jasnější.

A váš život bude světlejší!

Světlo je velice důležité – a to nejenom denní světlo venku, ale hlavně světlo ve Vaší domácnosti – a má to mnoho důvodů. Hlavní je ten, že tmavý interiér může působit depresivně, aniž byste si to třeba uvědomovali. Vy poté upadnete do apatie a nic Vás nebude bavit. A vůbec nebudete vědět proč.

Vlivy okolí vnímáme celým svým tělem i duší a nic nám v tom nezabrání. Takže je pro naše nitro hlavní, abychom si interiér naší domácnosti dokázali prosvětlit – a to není nic složitého. Poradíme Vám pár typů, jak na to:

  • Barvy jsou důležité

Jedna z nejlepších vychytávek je to, mít natřené boční stěny oken na bílo, jelikož bílá barva krásně odráží světlo, které se Vám rozprostírá po celém pokoji. Pokud právě tyto odrazové plochy natřete na tmavou barvu, všechno světlo pohltí a do vaší domácnost se ani nedostane. I pokud máte byt celkově tmavý, zvolte světlé barvy na zdi, nejlépe samozřejmě bílé. Nicméně kombinace tmavého nábytku a například žluté barvy také vypadá dobře a světle.

  • Nábytek

Další věc, kterou můžete ve své domácnosti ovlivnit, jsou interiérové textilie. Je třeba volit světlejší přehozy, polštářky, ubrusy či závěsy. Dnes se dají pořídit za přijatelné částky. Okolí oken byste také měli nechat volný – bez poliček či skříněk, které by mohly stínit tak důležitému světlu.

  • Osvícení

Na strop si zvolte lustr, který bude co nejvíce odkrývat žárovky či svíčky, nikdy nevolte lustr tmavšími skly, ten taktéž všechno světlo pohltí a je tím pádem úplně neefektivní. Poslední dobou jsou oblíbené i tzv. LED svítidla, které dokáží podsvítit například televizi, skříňku, kuchyňskou linku a podobně. Vypadají velice přirozeně a příjemně doplní Váš interiér.

I přesto, že denní světlo je tak příjemné, určitě máte někdy náladu si udělat romantickou chvilku při svíčkách, potom je třeba dokázat Váš pokoj i skvěle zatemnit a užít si chvíle jenom spolu.

Nové články