Jak odhlučnit podlahu

Jedním z nedostatků bytových domů je nedostatečná zvuková izolace podlah. Tento konstrukční prvek je velmi často zcela opomíjen. Buď jsou používány nevhodné materiály, nebo zvuková izolace úplně chybí. Pokud se majitel bytu rozhodne pro plovoucí podlahu, parkety či jiný dřevěný materiál a nepoloží na podlahu alespoň koberec, nemůže se divit, že si jeho spodní sousedé budou neustále stěžovat.

Co je kročejový hluk?

Jedná se o rušivý zvuk, který vzniká při chůzi po podlaze. Často se to projevuje v novostavbách, kde bývá kročejový hluk zcela běžný. Zabránit se tomu dá relativně jednoduše vyrobením kvalitní podlahy z materiálů, kterými se zvuk příliš nešíří. Jelikož základní stavební surovinou bývá dřevo, ocel nebo kámen či beton, kterými se zvuk snadno šíří, je potřeba si opatřit podložky, které zabraňují šíření zvuku. Jsou vyrobeny z elastistifikovaného polystyrenu a minerálních vláken. Tyto podložky se ale musí položit ještě před zhotovením podlahy, jelikož se na ně podlaha pokládá. Jsou ale i další možnosti jak na odhlučnění podlahy.

Zvukově izolační materiály

Je třeba si uvědomit, že klasické tepelně izolační materiály mají relativně malou hustotu a nedokáží pohltit nízké frekvence zvukových vln, což je hlavně buchot, dupot, basové dunění apd. Ideální materiály k odhlučnění nabízí společnost Potichu, která má bohaté zkušenosti z oblasti akustiky. Nabízí komplexní služby v oblasti odhlučňování prostorů, akustiky a měření hluku. Používá výhradně nejkvalitnější zvukově izolační materiály, které se vyznačují vysokou objemovou hustotou a elesticitou. Čím je elasticita vyšší, zvuková izolace podlahy zachytí více zvukových vln a eliminuje hluk hlavně na nízké frekvenci.

Nabídka společnosti Potichu

Nejlepší zvukovou izolací vynikají tři materiály, kterými jsou desky Phonestar Wolf, akustický pás a akustická pěna Silent Foam 125. Využijte desky Wolf, které jsou složeny z vrstev papírového kartonu a jemného křemičitého písku. K výhodám desek Wolf patří tloušťka pouhých 15 mm, vysoká účinnost a výborná vzduchová neprůzvučnost. Desky Wolf výrazně snižují kročejový hluk a navíc se jedná o ekologický materiál.

Nové články