Koupelna je vaší vizitkou

Taky si rádi užíváte dlouhé koupele se svíčkami a relaxační hudbou? Nebo jen tak dlouhé sprchování v horké vodě? V čisté koupelně si to užijete ještě víc.

Krásná koupelna jako vaše vizitka

Jste hrdí na to, jakou jste si dokázali zařídit koupelnu a rádi si ji prohlížíte? Pyšníte se s ní před sousedy a máte z ní i ze sebe radost? Ale ta se bohužel brzo ztratí – hned s prvním nánosem prachu, vodního kamene a zanesených spár. Teď už Vaše koupelna nevypadá stejně reprezentativně, jako dřív, že ano?

Musíte se tedy pustit do pořádného úklidu, abyste ze své koupelny měli znovu a znovu radost. Pokud budete koupelnu čistit pravidelně, nezabere Vám to ani moc času a budete spokojeni. Dostat koupelnu do původního stavu není ani tak složité, když víte, jak na to.

Nejhorší je špína ve spárách mezi kachličkami.

  • Už jste vyzkoušeli všechny možné přípravky, spáry vypadají čistě, ale po zaschnutí je to prakticky pořád stejné? Zabruste do své kuchyně a použijte kypřicí prášek. Ten je o dost levnější a účinnější, než spousta extra super silných chemikálií, které slibují zázračné úspěchy. Naneste kypřicí prášek pomocí vlhkého štětce, nechte působit a pak jednoduše špínu setřete vlhkým hadříkem. Výsledek Vás určitě překvapí.

Nejenom kypřicím práškem je Vaše koupelna čista

  • Dalšími skvělými pomocníky při čištění jsou ocet, sůl a citrón. Ocet je skvělý při smývání a rozkladu nečistot, ale spoustě lidem vadí jeho specifický zápach, proto mnoho z nich namísto octa používají alternativu směsi citronové šťávy a špetkou soli, která je stejně účinná a navíc krásně provoní celý byt.

Se stejnými pomocníky můžete dokonce vyčistit i zašlý a zatuchlý závěs ve sprchovém koutě. Pokud už cítíte, že by bylo závěs třeba vyměnit nebo dokonce začíná jeho konec popadat plíseň, nemusíte hned utrácet peníze za nový. Stačí, když jej namočíte do roztoku jedlé sody a vlažné vody a to vše v poměru 1:2 a nechat ho alespoň hodinu namočený. Poté stačí jednoduše vytáhnout a vysušit a závěs je jako nový.

Pokud se v létě rádi koupete nejen ve vaší koupelně, ale také v zahradním bazénu, měli byste myslet na to, že i on potřebuje pravidelnou údržbu a čistění nečistot bez námahy, kterou mu můžete jednoduše dopřát.

Nové články