Vymalujte si svůj byt

Rádi byste změnili svůj pokoj a tu „nudnou šeď“ zdí změnili na nějakou veselou barvu? Není to nic složitého. Jen se rozhodněte jakou a hurá na to!

Malujte s úsměvem

Taky Vám při myšlence na vymalování bytu vstávají vlasy na hlavě hrůzou? Už jen ta představa, že budete muset všechno odstěhovat, pořádně upravit zdi, zajistit, aby byla podlaha ochráněna, vše vymalovat nejlépe na více vrstev a potom zase všechno těžce stěhovat zpátky! Ale nevěšte hlavu, když víte, jak na to, nemusí to být taková hrůza.

Dnes už se moderní barvy vyrábějí s vysokou schopností krytí, tudíž není problém přemalovat tmavší zeď na světlejší a ne se snažit několika vrstvami zbavit neustále prokukující tmavé barvy, jak tomu bylo dříve. Jejich další výhodou je, že většina barev je omyvatelných, takže ikdyž dojde k ušpinění zdi, stačí vzít vlhký hadřík a nečistoty se hravě zbavíte.

Nyní máte dvě základní možnosti vymalování:

  • na bílo
  • barevně

Pokud jste se rozhodli pro barevnou variantu, máte opět na výběr ze dvou možností

Využít tzv. tónovací pigmenty:

  • Jde o koncentrované barvy, které je možno smíchat se základním bílým nátěrem a tím utvořit Vámi požadovaný odstín dané barvy. Je to jednoduchá a vcelku levná varianta. Nicméně, všechno má své ALE. Při míchání barvy jí musíte připravit dostatečné množství, protože když Vám barva dojde, těžko namícháte znovu stejný odstín.

Nechat se obsloužit v kolorovacím centru:

Zde Vám na přání namíchají přesně takovou barvu, jakou si představujete a ikdyž Vám barva nevyjde, jednoduše Vám namíchají identický odstín znovu.

Pokud se rozhodnete pokoje prosvětlit a vymalovat bílou barvou, je možné vybrat si z více možností, které jsou aktuálně na trhu. Do většiny barev je přidávám bílý pigment, který zvyšuje a udržuje jejich bělost. Dělí se na tři kategorie od nejnižší do nejvyšší bělost na:

  • Standard
  • plus nebo bonus
  • polar či profi

Každopádně, neméně důležité, jako výběr barvy je úprava zdi před samotným malováním. Musíte zatřít veškeré praskliny, díry po skobách či hřebících, uražené rohy a podobně. Pokud je na Vámi vybrané zdi již více nátěrů, je vhodné stěny navlhčit a jednoduše oškrabat špachtlí. Na konec nesmíte zapomenout zdi zbavit případných pavučin a můžete se pustit do konečného malování.

Pokud Vám více než paleta barev imponují tapety, není nic jednoduššího, než vybraný pokoj vytapetovat. Základ a ošetření zdí je prakticky stejný, jako příprava před malováním, každopádně, je třeba pořádně promyslet, jak správně zvolit tapety.

Nové články