Vůně Vánoc

Vánoce klepou na dveře a Vy máte plnou hlavu toho, jak to budete stíhat? Obdivujete své maminky, jak to zvládly? Poradíme Vám, jak na to rychle a jednoduše.

Vánoční vůně

Už se to blíží, za pár měsíců tu budou Vánoce – svátky, které jsou pro mnoho lidí spojeny s vánočním cukrovím, stromkem, dárky, pohodovou atmosférou, návštěvy s rodinou, ale hlavně krásnou vánoční vůní. Ať už nám celým bytem voní stromeček nebo čerstvě upečené cukroví, vždy se najde vůně, která nás zcela vtáhne do vánoční atmosféry.

Ale co když máte stromek umělý, například kvůli alergiím a cukroví ve dnešní uspěchané době prostě koupíte, protože nemáte ani trochu času na jeho pečení? Dnes už to není nic neobvyklého, spousta žen Vánoce odbývá, protože to prostě nejde všechno stihnout. Jak potom vnést vánoční atmosféru a hlavně vůni do celého bytu?

Máme pro Vás pár inspirací, jak provonět interiér Vánocemi bez velkého snažení:

  • Citrusy

Nejjednodušší a nejrychlejší typ na provonění domova je ten, abyste zkusili jednoduše povařit pár plátků vámi zvolených citrusů – nejčastěji pomeranče a přidali d hrnce rozmarýn a pryskyřici. A krásná vánoční vůně je na světě.

  • Jehličí

Pokud nejste extrémně alergičtí na jehličí, tahle varianta je alespoň malou satisfakcí za živý vánoční stromek. Zabalte jehličnaté větvičky do látkových sáčků a schovejte je do skříní či zásuvek. Při každém otevření se Vám vůně rozlije po celém pokoji a Vám nemusí být líto, že máte stromek pouze umělý.

  • Voňavý věnec

Pokud máte alespoň trochu času, zkuste si vyrobit šalvějový věnec. Nezabere Vám to spoustu času a zapojit můžete také své děti, se kterými si užijete jeho výrobu a strávíte společně volný čas. Stačí si koupit jen polystyrenový základ na věnec a oblepit ho větvičkami šalvěje a dlouhou stuhou jej zavěste nad vchodové dveře. Tak budete tuto krásnou vůni cítit hned, když se vrátíte domů.

Těchto pár triků Vám jednoduše pomůže s vánoční atmosférou i tam, kde to jinak nejde.

Nové články