Měníme interiér podle trendů roku 2023: co se dostává do popředí?

Není tajemstvím, že každý rok přináší prostor pro změnu. A to pro změnu nejen osobnostní, ale také interiérovou. Pokud dlouho přemýšlíte nad rekonstrukcí koupelny nebo rekonstrukcí bytu celkově, nyní je ten správný čas. Pojďte se seznámit s trendy ve světě bydlení, které ovládnou nejen obchody s nábytkem během nadcházejících dvanácti po sobě jdoucích měsíců. Co vám padne do oka ze všeho nejdříve?

Temnější prvky budou hrát znovu prim

Pokud sledujete módní trendy v oblasti bydlení dlouhodobě, pak víte, že před rokem jsme se nemuseli bát černé barvy. Temné odstíny hrály v interiérech prim, poté je však vystřídala zemitost v kombinaci s neutralitou, což bylo spojení hodící se více do menších pokojů, které se potřebují minimálně opticky zvětšit.

Jestliže vám však tmavá barva chyběla, nyní můžete jásat. Temné prvky a gotický styl totiž vchází do módy čili neutralitě a zemitosti můžete dát znovu sbohem. Čeho se konkrétně nemusíte vůbec obávat jsou například široké závěsy, také oblouková zrcadla a samozřejmě i sochy. Nejsou běžně v interiérech viditelné, ale aktuální gotický styl je povoluje.

Organika a útulnost

Možná jsou nyní překvapení (tedy nemile překvapení) ti, kterým se naopak neutralita a kombinace se zemitými tóny líbila. Naštěstí jim nyní přinášíme skvělou alternativu, kterou je estetická organika. Je takovým kontrastem zmiňované gotiky a má v člověku vyvolávat pocit útulnosti (a v interiéru obzvlášť).

Konkrétně mluvíme o materiálech typu keramika, vlna, bavlna, hlína a samet, což budou hrát prim v domácnostech. Klíčovými prvky jsou dále také prvky, které si běžně spojujete například s wellness.

Něco pro milovníky digitálu

Nyní lze konstatovat, že nadcházející módní trendy ve světě bydlení budou poněkud otevřené všem, kteří se toho nebojí. Do popředí totiž vstupuje také moderní digitál, takzvaný cyberpunkový styl. Většinou se projevuje na velmi specifických dekoračních prvcích, které mají jasné neonové barvičky.

Co hraje také prim jsou LED pásky, dále pak světla nejrůznějších velikostí a tvarů.

Nové články