Chytré použití mikrospínačů je nejen praktické ale také úsporné

Mikrospínače jsou velice jednoduchou a levnou komponentou, která nám umožňuje dynamicky připojovat a odpojovat jednotlivé komponenty a části sítě. Dává nám tak do rukou možnost pracovat s tím, abychom užívali síť jenom částečně, ale u toho vůbec nemuseli manipulovat se zdrojem jako takovým.

Použití mikrospínačů je v některých případech naprosto běžné, třeba u světel, která fungují na čidla. Ale jinde byste je příliš nečekali, ačkoliv mohou být dokonalým řešením. A právě na typické chytré možnosti se podíváme právě dnes.

Připojení a odpojení koncových bodů

Jako koncové body se ve všech sítích rozumí taková místa, kde zkrátka síť končí a dále se nemůže rozšiřovat. Namátkově tak můžeme označit například světla, zásuvky, čidla a mnohá další. V praxi je poměrně dost časté, že lecjaký koncový bod už dokonce obsahuje svůj vlastní mikrospínač. Můžeme si jako dokonalý příklad představit právě světla. Ať už je světlo na pohybové nebo světelné čidlo, tak neustále monitoruje podmínky.

Skvělá komunikace s čidly

Jakmile jsou podmínky vyhovující, tak předá čidlo informaci do mikrospínače a ten připojení nebo odpojí koncový bod podle toho, jak má vůbec nadefinovanou svoji vlastní činnost. To navíc doprovází typické cvaknutí, které určitě moc dobře znáte od různých zařízení. V opravdu složitých obvodech potom mohou přijít na scénu i patrové svorky. Ty umožní propojit více sítí nebo dokonce více čidel a více mikrospínačů, přičemž je zachovaná komunikace podle potřeb. Jedná se o velice zajímavé a efektivní řešení, které se prakticky používá tam, kde je nutná automatizace procesů v síti.

Možnost odpojit části sítě

Ačkoliv se mohou používat jako připojovací a odpojovací prvky také například můstky nebo switch, tak mají sami o sobě mikrospínače zásadní výhodu v tom, že jsou mnohem jednodušší na instalaci a také na údržbu. Díky jejich jednoduché funkci tak můžeme výrazně odlehčit při instalaci části sítě, která by měla být dynamicky odpojována a připojována. Pokud například chcete odpojit zásuvky v některé části budovy, může se vše řešit automaticky bez potřeby návštěvy jističů.

Nové články