Žijte jako Seveřané, žijte v hygge stylu

Není tajemstvím, že ve světě bydlení rozlišujeme několik skvělých bytových trendů, dle kterých můžeme zařizovat svůj interiér. Pokud přemýšlíte nad tím, pro jaký styl se rozhodnout, měli byste si promyslet takzvaný hygge styl, kterému dominuje jednoduchost, vzdušnost a také střídmost. Ostatně mluvíme o severském stylu bydlení, ve kterém bujaré závěsy nemají místo, ovšem jednoduché záclony pověšené na kovových nebo dřevěných garnýžích ano.

Když je přirozené světlo vítáno

Říká se, že styl, ve kterém máte zařízené své bydlení o vás vypoví mnoho. Dokonce i to, jestli jste šťastní nebo nikoliv. Existují takové trendy ve světě bydlení, které pouští přirozené světlo dovnitř, a tím násobí také vaši spokojenost. A hygge styl bydlení na to pamatuje a přirozené světlo do interiéru pouští. Nebo říká, abychom se ho nebáli do interiéru pustit.

Proto zmiňované masivní závěsy nemají v takovém příbytku místo. Pokud však chcete letmo utlumit příval přirozeného světla, vyplatí se sázet na zmiňované záclony, které působí daleko střídměji.

Inspirujte se přírodou

Stejně jako s masivním textilem, neměli bychom to přehánět ani se samotnými barvami. Pokud chcete jít po vzoru hygge stylu, vyplatí se sázet na barvy inspirované přírodou, mezi které patří například zemitost a neutrálnost. Šedá, hnědá, bílá – to jsou přesně odstíny, které do vašeho interiéru dokonale zapadnou.

Pokud však přemýšlíte nad tím, že byste chtěli vnést do interiéru přece trochu barev, není to vyloženě tabu. Přidat můžete také na zelené nebo žluté čili na odstínech, které ve vás kontakt se zemí budou evokovat.

Hlavně praktické

Nezapomeňte na to, že Seveřané dbají nejen na neutralitu a jednoduchost, ale také na praktičnost. Nejsou zastánci zbytečně velkého množství věcí, naopak jsou milovníky funkčnosti. Nepouštějte domů tedy nic, co byste z praktického hlediska nevyužili.

Nové články