Dřevo do interiéru patří. Umí s ním udělat divy

Dostat přírodu do interiéru si přeje každý z nás. Nebo alespoň drtivá většina. Vždyť mluvíme o materiálu, který umí náš příbytek proměnit k dokonalosti. Navíc jde ruku v ruce s mnoha designy. Zapadá do minimalistického stylu, ale také se hezky vyjímá v tom skandinávském. Využití najde v moderně, ale samozřejmě i v industriálním designu, kde se skloubí se sklem, odhalenými cihlami a také betonem. Jinými slovy – dřevo do interiéru patří, a to beze sporu.

Hřejivá barva, která může být doma v mnoha formách

I když se dnes setkáme s různými zpracováními dřeva, u kterých je do jisté míry upravena přirozená barva materiálu, pokud se na to podíváme od základů, hnědá barva je barvou hřejivou. A dřevo hnědé je. Proto ať už vsadíte na dřevěné policové regály nebo tradiční nábytek, vždycky tím do značné míry zútulníte váš příbytek.

V mnoha domácnostech se se dřevem zachází velmi opatrně, což je do jisté míry škoda. Dřevo si zaslouží proniknout. Nemusíte se nutně upínat pouze k dřevěným rámečkům na fotografie nebo k jednomu konferenčnímu stolku, který se bude vyjímat ve vašem obývacím pokoji.

Dřevo místo plastu

Z posledních průzkumů vyplývá, že dřevu dávají přednost také milovníci plastu, kovu nebo skla. Zejména je to v okamžiku, kdy touží po zútulnění nebo po celkovém zahřátí. Plast totiž nemá takové superschopnosti či efekt, jaký má samo dřevo. Navíc plast není tak příjemný na dotek, jako právě přírodní materiál.

Navíc na rozdíl od plastu, který se liší jen svou barvou, může mít dřevo daleko originálnější podobu. V interiéru ho můžete použít například tak, že bude působit až luxusně. Dřevěné obložení není v žádném případě pasé, i když to mnozí bytoví designéři mohou tvrdit. Pakliže se zvolí správná barva, může to vypadat velmi, velmi výjimečně a vkusně.

Nové články