Bydlíte v bytě? S výběrem domácího mazlíčka si dejte záležet

Vybrat si domácího mazlíčka nemusí být zrovna snadné. Zejména pokud bydlíte v bytě. Nejen malé rozměry, ale také absence zahrady nebo nevypočítaví sousedé vám mohou vlastnění tohoto živého tvora trochu znepříjemnit nebo zkomplikovat. Naštěstí existují i takoví, kteří jsou do bytů jako dělaní. Stačí jim jen vyrobit ptačí klec nebo terárium.

Králici? Dupou, ale zvládnete to

Do bytů se velmi často pořizují králíci. Důvod je prostý – i když od pradávna „dupou”, jak se lidově říká, přesto jsou v bytech vítanými společníky. Nezaberou příliš místa, jsou prakticky jenom v kleci a můžete se s nimi mazlit jako se psy nebo kočkami, jen tedy nevyžadují prakticky žádný trénink nebo pravidelné venčení. Pokud patříte k časově vytíženým jedincům, jsou pro vás králíci pomyslnou trefou do černého.

Jen si tedy vybrat jedno plemeno – to bude trochu oříškem. V současné době totiž rozeznáváme hned padesát druhů králíků, a tak se výběr může jenom z tohoto důvodu trochu prodloužit.

Krysy nejsou pro každého

Zatímco někoho děsí, někoho fascinují. Na mysli máme krysy, které jsou však taktéž ideálním domácím mazlíčkem do bytové jednotky. I když ji řada lidí nemá ráda, přesto jsou to velmi přátelští tvorové a zároveň velmi inteligentní zvířata.

Pokud se rozhodnete pořídit si krysu, pamatujte na to, že nejaktivnější bude pravděpodobně během dne. Ve dne bude spíše k nějakým interakcím skoupá.

Křečci nejen pro děti

Hlavně dětem se z počátku pořizují křečci. Tato zvířata však nejsou určená jenom dětem, i když se to může na první pohled zdát či jevit. Pomazlit se s nimi můžete prakticky kdykoliv a v jakémkoli věku. Jsou celkem nenároční na údržbu, stejně tak jsou nenároční na příbytek a rozměry svého obydlí.

 

Nové články