Jak zútulnit dětský pokoj

Máte malé děti a rádi byste jim zpříjemnili jejich pokojíček veselými obrázky? Vyvarujte se klasických obrázků v rámečcích, obvykle skončí rozbité na zemi s pláčem. Mnohem bezpečnější a trvalejší jsou obrázky na stěnu. Můžete použít samolepicí dekorace nebo dětské fototapety.

Tapety jsou moderním doplňkem každého interiéru. Nemusíte se bát ani aplikace, v případě, že si zvolíte vliesové tapety, se lepidlo aplikuje přímo na zeď, takže se nemusíte bát manipulace se zvlhlou tapetou.

Vyzkoušejte tapety

Co se týká tapet, tak do dětských pokojů se perfektně hodí 3D fototapety. Jsou to tapety opatřené motivy ze známých dětských pohádek, animovaných filmů a pohádkových hrdinů. Navíc motiv je vyveden trojrozměrně, takže to vypadá, že vaše holčička může dovádět s ostatními princeznami v zámku nebo že váš synek naskočí na závodní dráhu společně se svým hrdinou Bleskem McQueenem. Kvalitní dětské tapety musí splňovat celou řadu nezbytných kritérií. Jistě chcete, aby tapeta, kterou nalepíte vašemu dítěti do pokoje, byla praktická, s krásným barevným motivem, levná a samozřejmě zdravotně nezávadná.

Máte-li malé děti, zvolte raději papírovou tapetu. Když si z ní udělají omalovánky, nebude vás to tolik bolet. Navíc až děti povyrostou, nebude vám líto tapetu vyměnit za jinou. Větší děti jistě ocení poněkud dospělejší motivy, pro ty už volte určitě vliesovou tapetu, která se snadno lepí, navíc s aplikací vám může pomoct i vaše dítě, bude si tak tapety mnohem více vážit. Ne každý teenager ocení tapetu se Supermanem, mezi vliesovými tapetami je však obrovský výběr. Pro vašeho dospívajícího potomka bude jistě nejvhodnější vliesová fototapeta. Sám si může vybrat z mnoha dostupných vzorů.

Samolepicí dekorace vyřeší mnohé

Potřebuje-li pokoj vašeho drobečka oživit, můžete využít také samolepící dekorace, které se velmi snadno aplikují a výběr je skutečně neomezený. Samolepicí dekorace lze umístit na komodu, ve které máte látkové pleny, na skříň, stůl, dveře, zdi, na jakoukoli hladkou rovnou plochu. Vaše děti se tak mohou vyřádit a podle své fantazie si pokoj vyzdobit i samy. Skvěle se zabaví a uvidíte to nadšení.

Nové články