Důvody, proč investovat do dřevěné podlahy

Když se rozhodnete pro pokládku podlahy, přemýšlíte, jaký typ by byl nejlepší volbou. Chcete mít funkční a komfortní podlahu, která bude navíc taky hezky vypadat. Ale samozřejmě bude i finančně přijatelná, případně se bude chlubit dlouhou životností, za což byste si dokázali připlatit. Nejčastěji využívanými jsou tradiční plovoucí podlahy, ovšem stále více se mluví i o klasických dřevěných podlahách. Pokud jsou ze všech stran doporučované, proč tomu tak je?

Dřevěné podlahy mají řadu benefitů

Každý majitel bytové jednotky nebo rodinného domu si musí uvědomit, že podlaha s ním bude dlouhé roky. Tedy pokud zvolí kvalitní alternativu, kterou se nebude muset rok co rok vyměňovat. A dřevěná podlaha rozhodně takovou kvalitní alternativou je. I proto je leckterými odborníky nejvíce vyzdvihovaná, protože i když stojí více, je to investice dlouhodobá.

Zejména masivní podlahy se pyšní opravdu bezkonkurenčně dlouhou životností. Je však pravdou, že ať už sáhnete po tomto typu nebo po jiném druhu dřevěné podlahy, budete o ni muset sem tam pečovat. Dřevo je živý materiál a při každodenní zátěži se může projevovat různě.

Přesto je to podlaha s dlouhou životností, což dokazují třeba tradiční školní budovy, kde se tento typ podlahy drží ve stále skvělém stavu už osmdesát i více let. A to je při takovém zápřahu, k jakému ve školách dochází, opravdu obdivuhodné.

Ideální volba pro alergiky

Čili nejen, že s vámi podlaha vydrží dlouhé roky, ale na také si domů vezmete kus přírody. A ta, jak je známo, hladí na duši. Alergici však nebudou kýchat, jako by tomu bylo v lese při procházce. Tato podlaha je pro ně víc než vhodná. Dřevo totiž nepřitahuje žádné alergeny ani prach nebo roztoče. Podílí se tedy velkou měrou na zdravém prostředí v interiéru, dokonce dokáže tyto podmínky výraznou měrou zlepšit.

Nové články