Jak fungují vrtačky?

Vrtaček existuje několik druhů a často není snadné vybrat takovou, která zcela odpovídá vašim potřebám. Jednou z prvních věcí, které musíte při nákupu zvážit, je napájení zdroje vrtačky. Kabelové vrtačky nikdy nemusí být nabíjeny a jsou často výkonnější než jejich akumulátorové protějšky. Ale pak je tu kabel – to se dostane do cesty a omezuje vás používat vrtačku v blízkosti elektrické zásuvky. Akumulátorové modely lze vzít téměř kdekoli, ale nemohou běžet navždy. Z tohoto důvodu je vhodné zakoupit si další baterii, aby se jedna mohla nabíjet, zatímco druhá se bude používat.

Vrtačky mají řadu funkcí

Prvním aspektem je spouštěč s proměnnou rychlostí, který umožňuje větší kontrolu nad rychlostí bitu. Nastavitelná spojka je také důležitá, zejména pro šroubování. Vrták pracující s příliš velkým kroutícím momentem zlomil mnoho hlav šroubu. Je také důležité zvolit vrtačku, která je vhodný pro úkoly, pro které ji plánujete použít. Jedním ze způsobů, jak to zjistit, je velikost sklíčidla nebo velikost bitu, který sklíčidlo dokáže přijmout. Blackanddecker patří mezi přední dodavatele vrtaček mnoha druhů.

Můžete zvážit nákup něčeho trochu většího. Nakonec se budete muset rozhodnout, zda chcete vrtačku s příklepem. I když to neposkytuje žádnou výhodu pro vrtání otvorů do dřeva, usnadňuje šroubování a je to nezbytné pro vrtání do betonu nebo zdiva.

Black+decker je poskytovatelem nejen několika typů vrtaček, ale také ostatního nářadí, včetně zahradního, dílenského vybavení a mnoho dalšího.

Manipulace s vrtačkou se často podceňuje

Dalším kritériem, které se často přehlíží, je manipulace s vrtačkou. Ujistěte se, že zvládnete držet vrtačku nad hlavou (aku vrtačky jsou díky baterii těžší než vrtačky s kabelem).

Ačkoliv se to může zdát nepodstatné, špatná manipulace může celý pracovní proces velmi znepříjemnit.

Nové články