Unikátní betonová stěrka

Nabídka podlahových krytin je dnes natolik pestrá, že si vybere úplně každý. Nejen na chodbách, v kuchyních, koupelnách a podobných frekventovaných plochách se používají dlažby nebo kamenné podlahy. Velice vhodnou náhradou těchto materiálů může být betonová stěrka. Nejedná se o obyčejnou betonou plochu, kterou známe zpravidla jako podklad pod jakoukoliv podlahovou krytinu. Betonová stěrka z řady BETONOPTIK® je unikátní svým designovým vzhledem a dalšími přednostmi.

Vlastnosti betonové stěrky

Betonovou stěrku lze použít nejen na podlahy, ale také na stěny, stropy a dokonce i na části nábytku. Takovýto povrch se vyznačuje vysokou tvrdostí a odolností proti poškrábání i jiným vlivům. Betonový povrch je úžasně hladký, snadno se udržuje a nešpiní se spáry, které u betonové stěrky prostě nejsou. Proto je betonová stěrka ideálním povrchem na podlahy i další části interiéru. Další výhodou je možnost volby z cca 50ti barevných odstínů, které lze navíc individuálně dobarvit podle požadavku zákazníka. K výhodám barevných betonových stěrek patří stálobarevnost a také jejich aplikovatelnost i na podlahové vytápění.

Technické parametry

Dekorativní povrchy z betonové stěrky jsou určeny k přímému zatížení s pevností min. 35 N/mm2. Základní bílý materiál je barvitelný do jakéhokoliv odstínu. Vytvořený povrch je dokonale hladký, pevný, odolný a bez jakýchkoliv spár. Podlahy nebo i stěny z betonové stěrky jsou vhodné jak do moderních, tak rekonstruovaných  interiérů v soukromých i komerčních budovách. Pochozí vrstva na podlahách se tvoří v síle 5 – 10 mm.

Podklad pro betonové stěrky

Stěrky z řady BETONOPTIK® lze realizovat na beton nebo anhydrit. Pokládku betonových stěrek provádí firma Abparket.cz. Před vlastní realizací její pracovníci vždy nejprve kontrolují příslušný podklad, a to v rámci bezplatné prohlídky daného místa. Součástí zakázky je i návrh rozmístění dilatací, topných okruhů a dalších postupů. Na realizaci betonových stěrek poskytuje firma záruku v délce 36 měsíců.

Nové články