Jak vybrat ideální sedací soupravu do obýváku

Obývací pokoj musí být k užitku všem členům domácnosti. Jaké vlastnosti by proto měla mít pohovka, kterou si pro tuto místnost vyberete? Podívejte se na základní požadavky.

Prostor pro všechny

Sedací souprava by v ideálním případě měla nabízet alespoň tolik míst k sezení, kolik je členů domácnosti (nebo k ní pořiďte rozkládací křeslo). Tak si budete moci společně posedět při každé příležitosti. Budete sledovat oblíbený televizní program? Nebo si zahrajete společenské hry?

Když přijde návštěva

Když už kupujete sedačku, vždy myslete také na její přidanou hodnotu. Rozkládací pohovka nabídne prostorné místo k přespání vašim přátelům nebo rodinným příslušníkům, které u sebe rádi uvítáte. Stačí jen rozložit pohovku a lůžko je připraveno! Tento prvek oceníte i v případě, kdy si chcete udělat pohodlný pelíšek pro filmový večer.

Materiál, který milujete

Jste milovníci kůže? Nebo se raději pohodlně usadíte na textilní pohovku? Obě varianty mají své zaryté příznivce i odpůrce. Vždy vybírejte tak, aby pohovka vyhovovala vašim požadavkům a potřebám. Materiál by měl být v barevných odstínech, které budou ladit s dalšími prvky v místnosti a pohovka se tak stane stylovým doplňkem celého prostoru.

Tvar a orientace

Dispozice vaší místnosti by měly plně reflektovat možnosti vaší pohovky. Všímejte si, zda se v místnosti pohybuje slunce, a zvolte místo pro televizor i pohovku tak, aby bylo na program vidět i v případě, kdy do místnosti proudí přímé denní světlo.

Tvar vybírejte tak, aby nijak nevadil při průchodu do dalších místností. Pro menší prostory zvolte raději střídmější model.

Něco navíc?

Větší sedačky mohou mít kromě rozkládací části také úložný prostor. Budete si přát odložit do výsuvu například oblíbené víno? Nalezne ve spodním šuplíku místo příjemně hřejivá deka? Každá sedací souprava vám může nabídnout také něco navíc.

Už víte, jaké atributy bude mít vaše sedací souprava?

Nové články