Kámen jako obklad – využijte spoustu možností

Sledujete moderní trendy nebo si občas pro inspiraci prolistujete časopis o bydlení nebo pročtete článek, jak bydlet lépe a moderně? Určitě jste se tedy už setkali s kamennými obklady, které jsou velmi moderní a troufneme si říci také nadčasové. Ať už bude „v kurzu“ cokoliv, takové kamenné obklady nevyjdou z módy asi nikdy. Jsou krásné, můžete je vybírat hned z několika možností. A pokud není ve vašich finančních možnostech pořídit skutečný kámen, protože ten bývá často finančně nákladný, pak můžete vyzkoušet různé další alternativy a metody.

Pravý nebo umělý?

„Vždycky se mi líbila nádherná kuchyň. Ráda vařím a peču, připravuji svým přátelům a kamarádům občerstvení na večírky, narozeniny nebo oslavy. Když jsem si pořídila byt na hypotéku, věděla jsem, že kuchyň bude jako ze žurnálu, bude vymazlená a vychytaná do posledního detailu. Mám štěstí, mezi kamarády mám řemeslníky, takže mě to nestálo tolik, jako od renomované firmy. Kamarádi chodili podle možností, o víkendech, odpoledne. Přestavovali celý byt, pokládali podlahu, dělali novou koupelnu. Ve všech ohledech jsem jim vyhověla, přeci věděli, co a jak chci. Jakmile se přistupovalo ke kuchyni, to jsem vytáhla podrobně nakreslené plánky s tím, že všechno bude takto a ne jinak“ směje se Ivana.

„Ty pohledy nezapomenu. Chtěli mě uškrtit, ale já trvala na svém. Plánky jsem kreslila měsíce, než jsem si všechno vychytala tak, jak chci já. Abych při vaření nemusela přebíhat z místa na místo, hodně odkládacího prostoru a taky krásné obložení. Pravý kámen se mi sice líbil, ale nakonec to musel být umělý kámen. Nejsem Onasisova vnučka, jak vesele podotkl můj kamarád. Na pohled to však vůbec nejde vidět, všichni si myslí, že je to normálně kámen a obdivují to. Až po bližším prozkoumání je to znát. Když jsem poprvé vešla do hotové kuchyně a viděla ty obklady, věděla jsem, že tohle je přesně ono“ uzavírá Ivana.

Nové články