Kupujeme novou televizi

Zatoužili jste po nové televizi, ale vůbec nevíte, podle čeho vybrat ten správný typ a raději byste se nejdříve informovali o veškerých možnostech, než půjdete do obchodu a vyhledáte prodavače, který Vám řekne více ohledně nabízených kusech? Tak s tím Vám rádi poradíme.

V dnešní době jsou na trhu tři základní typy televizí:

  1. LCD televize
  2. Televize s LED podsvícením
  3. Plasmové televize

Výhody, které mají všechny tyto typy společné, jsou bezesporu ostrost obrazovek, což je v dnešní době již samozřejmostí, s čímž souvisí také živé a jasné barvy. V dnešní době už také není žádnou zvláštností, že televize podporují vysílání filmů ve 3D rozlišení.

Na co se ale musíme zaměřit před samotnou koupí nové televize?

  1. Rozměry

Rozhodně je doporučeno, abyste úhlopříčku volili v závislosti na prostoru, který máte na televizi vyhraněný ve Vašem pokoji. Většinou je úhlopříčka měřena v palcích nebo centimetrech. Měli byste myslet na to, že vzdálenost diváka od televize by měla být 2krát až 3krát delší, než právě její úhlopříčka, aby se nám nekazily oči a Vy si mohli naplno vychutnat nabízené barvy.

  1. Rozlišení

Rozlišení se většinou udává v pixelech, čímž je myšlen počet sloupců na počet řádků – například 1920×1080 pixelů. Tady platí obecné pravidlo – „čím víc, tím líp“. Klasickými verzemi jsou televize HD a Full HD

  1. Úhel pozorování

Každá, dokonce i sebelepší televize snižuje kvalitu obrazu, pokud překročíme hranice jejího pozorovacího úhlu, čímž může dojít ke ztmavnutí či ztrátě jasu nebo kontrastu. Standardní úhel pro sledování televize je 170 – 178 stupňů. Čím větší úhel, tím větší pohodlí to znamená pro diváka.

Nicméně, pokud chcete televizi sledovat opravdu v pohodlí, je třeba mít kvalitní sedačku, která Vám právě takové pohodlí umožní. Většina domácností má televizi nasměrovanou přím naproti sedačce, aby ji mohli nerušeně sledovat. A jakou máte sedačku Vy? Nechtělo by to změnu?

Nové články