Pojištění majetku není radno podceňovat. Proč se nám vyplatí?

Pojištění našeho majetku je samozřejmě jednou z nejdůležitějších forem pojištění. Zároveň je nutné pojistný produkt nastavit správně tak, aby odpovídal skutečným hodnotám majetku, který plánujete pojistit. Samozřejmě dobré pojištění musí také odrážet reálné hrozby, které v dané lokalitě mohou znamenat vznik pojistné události.

Pojistit majetek má smysl

Pojištění našeho majetku je možné na mnoha úrovních. Můžete chtít pojistit třeba objekt jako takový proti živelným pohromám, ale můžete chtít pojistit třeba také vybavení bytu nebo vybavení vašeho soukromého pracoviště (může to být třeba kancelář nebo kupříkladu ordinace, kde je obvykle drahé lékařské vybavení).

Nechat si pojistit nemusíte pouze rodinný dům, rekreační objekt či byt v osobním vlastnictví, ale můžete si pojistit i nemovitost, která je ve výstavbě. Dobře pojištěné bydlení by v základu mělo obsahovat krytí hned proti několika rizikům a související služby, které mohou pomoci klientovi v těžké životní situaci. Mohou to být namátkou třeba:

  • Povodně a záplavy
  • Odcizení stavebního materiálu
  • Odcizení elektroniky
  • Náhradní ubytování
  • Asistenční služba

Pojištění je důležité pro klidný spánek, nebudete se muset obávat o svůj majetek, a to zejména s ohledem na skutečnosti, které zkrátka nelze ovlivnit. Ať už se jedná o přírodní katastrofy, krádeže nebo vandalismus.

Parametry pojištění jsou vždy individuální

Samozřejmě vše se odvíjí od povahy a umístění majetku, který plánujeme pojistit. Pokud budete mít například nemovitost v záplavové oblasti, tak asi budete mít problém pojistit ji proti povodním, případně bude cena pojistky vysoká. Také proto, že je pojištění velmi individuální produkt, je vhodné využít kalkulace majetkového pojištění, kde si můžete nakonfigurovat váš konkrétní případ. Získáte tak představu o tom, kolik vás pojištění bude s ohledem na vaši situaci a požadavky stát.

Nové články