Pořizujeme si bazén

Milujete plavání a léto si vždy celé užijete namočení v bazénu? Ale co dělat v jiných ročních obdobích? Jednoduše si pořiďte si svůj domácí bazén!

Zaplavte si doma

Pořízení vnitřního plaveckého bazénu je sice skvělý nápad, všichni ho určitě ocení, ale přemýšleli jste někdy nad tím, co to všechno obnáší? Jeho provoz je velice náročný, musí splňovat své požadavky na vlhkost, vytápění či ventilaci. Ale pokud jste na všechny tyto a spoustu dalších podmínek připraveni, tak se můžete směle pustit do jeho výstavby.

Spousta interiérových architektů Vám řekne, že výstavba vnitřního bazénu prakticky hraničí s bláznovstvím, kvůli svým vysokým nákladům na výstavbu či realizaci samotné bazénové haly a samotný následný provoz. Neméně nepříjemný je také zápach chemikálií, který můžete cítit po celém domě a úplně nejhorší je plíseň, kterou má na svědomí vzniklá vlhkost.

  • Kam bazén umístit?

Samozřejmě, že nejčastěji se bazén umísťuje do suterénu domu, kvůli tepelné izolaci, ale na druhou stranu je zde méně přirozeného světla. Často se právě kvůli tomuto problému buduje prosklený strop nad bazénem či jiné světlovody.

  • Jak na odpařování?

U bazénu klasických rozměrů se za hodinu vypaří až 5 litrů vody, takže přichází velký problém s vlhkostí – proto musíme tuto odpařenou vodu někam odvádět. Proto musíte mít nainstalovanou jednoduchou ventilaci, která cirkuluje vzduch z venku anebo klimatizaci, která zbaví vzduch vlhkosti. Nicméně, oba způsoby jsou velmi energeticky náročné.

  • Musíte zakrývat!

V rámci snížení odpařování vody můžete dokonce i ušetřit při tak ekonomicky nákladném provozu. Tím, že bazén zakryjete, ušetříte skoro až 40 procent spotřeby energií. Nejlepší je použít plachtu či izolační fólii s ručním navíjením. Či můžete bazén vybavit lamelovým krytem se servopohonem, který nepřekáží při koupání ani výhledu do zahrady.

Nicméně, tohle je jen pár základních věcí, které musíte u svého bazénu dodržet, ale také v neposlední řadě je třeba myslet na čistotu vody a celého bazénu, tudíž ho musíte neustále čistit přípravky k tomu vhodnými a dávat pozor na jakékoli jiné znečištění, které může mít i fatální následky na Váš bazén.

Nové články