Seznamte se s okolím

Čeká Vás stěhování do jiného města a vy máte už dopředu obavy, jak zapadnete mezi nové lidi a d nového prostředí? Nebojte se, brzo to překonáte.

Nový domov – šťastný domov?

Buďte tady jako doma“ – každý jste tuto větu slyšeli už mnohokrát, ale nikdo jsme ji nebrali úplně vážně. Když nám ji řekne třeba kamarádka při rodinné návštěvě, je jasné, že se nerozvalíte na gauč, nesvlečete podprsenku, neuděláte si drdol a do klína si nevezmete misku s brambůrkami – tedy – „jako doma“! Tahle věta se říká prostě jen ze slušnosti.

Ale co když se přestěhujete do nového domova, kde byste se tak měli cítit, ale pořád to nejde? Jak si s tím pomoci, abyste se Vy a celá Vaše rodina či partner cítili na novém místě šťastní a spokojení?

Využijte místní sportovní vyžití

  • Každé město má své sportovní „kroužky“ jak pro děti, tak pro dospělé. Ženy často provozují třeba jógu či zumbu, muži zase bojové umění a děti všemožné pohybové kroužky. Otevře Vám to cestu k novému poznání a hlavně k novému seznámení, což je alespoň malý krůček k tomu, abyste si na novém místě zvykli rychleji a pohodlněji. A navíc ještě uděláte něco pro své zdraví – a to se taky počítá!

Zapojte se do kulturního dění

  • Čeká vaše nové město či vesnici nějaká kulturní událost? Jako například masopust, hody, pálení čarodějnic, pohádkový les či jiné kulturní akce, které se pravidelně pořádají v mnoha městech? Neseďte doma jen proto, že tam vlastně „nikoho neznáte, tak co tam budete dělat?“ Stačí jeden nový kamarád, který Vás seznámí s dalším a ti s dalšími a hned bude po problému. Tak se vyrazte seznámit!

Hospoda

  • Odjakživa je nejjednodušším způsobem, jak se seznámit, zajít do místní hospody. Pokud se stydíte, dejte si doma třeba jednoho „panáčka na kuráž“ a prostě vyrazte mezi lidi, kteří se v hospodě baví – a uvidíte, že Vás mezi sebe rádi přijmou, pokud se nejedná o nějaké „nóbl lidi“, kteří si nikoho k tělu nepustí, ale to se zas tak často nestává.

Informujte se

Zkuste se poptat na úřadě, kde si budete vyřizovat trvalý poby , jaké jsou vlastně možnosti jak kulturního vyžití či seznámení s lidmi. Většinou Vám ochotně poradí, jen se nesmíte bát zeptat.

Nové články