Jak vybrat ten správný koberec

Dejte svému obývacímu pokoji novou tvář a pořiďte si nový koberec. Neváhejte, Váš pokoj bude vypadat jako nový a Vy se budete cítit jako v novém pokoji.

Vezměte to od podlahy

Chtěli byste trochu změnit vzhled svého obyváku ale nevíte, jak začít a Vaše peněženka není zrovna naditá k prasknutí? Zkuste vyměnit koberec a Váš obývací pokoj ihned dostane novou tvář.

Ale jak začít? Na co si je třeba dát pozor, než koberec finálně položíte? Musíte myslet na těchto pár hlavních bodů:

  • Musíte se zamyslet nad tím, jak často se na koberec bude šlapat a kolik osob ho vlastně bude využívat a podle toho zvolit odolnost Vámi vybraného koberce.
  • Myslete na barvy – víte o tom, že když do pokoje položíte koberec světlejší barvy, může Vám opticky zvětšit celý pokoj? Nicméně, všechno mí svoje plusy a minusy – světlejší koberec samozřejmě dřív odhalí všechny nečistoty, které se na něm uloží.
  • Pokud chcete, aby Vám koberec vydržel co nejdéle, pořiďte si jej hustší. Je to známý fakt, že ty vydrží nejvíce. Proto se pokládají například na schody.
  • Pořádně si prohlédněte hustotu vláken – stačí vzorek koberce ohnout v polovině a krásně uvidíte, jak jsou vlákna hustá.
  • Uděláte nejlépe, když si vezmete vzorník koberců domů, pokud to prodejce poskytuje, jelikož v prodejnách je často jiné osvětlení, než u Vás doma a koberec může vypadat úplně jinak, než se Vám při koupi zdá.
  • Koberce se syntetickými vlákny se obecně o dost lépe čistí, než koberec s přírodními vlákny. Pokud máte třeba děti, které rády zašpiní vše okolo sebe, raději si pořiďte ten syntetický.
  • Pokud si nejste jistí, že zvládnete koberec položit správně, využijte raději nabídky služby položení od samotného prodejce koberců, pokud něco takového nabízí či můžete využít služeb specializovaných řemeslníků. Většina lidí se snaží ušetřit a porot si na pomoc pouze přizvou nějakého kamaráda, nicméně v takovém případě není výsledek zaručen.

Pokud je Váš dosavadní koberec již starý a zašlý, ale Vy nemáte to srdce se ho zbavit a vyměnit za nový, určitě využijte možnosti restaurace koberce.

Nové články