Vybíráme rodinný dům našich snů

Tísníte se v malém bytě a už je Vás tam „nějak moc“? Co s tímto problémem dělat? A přemýšleli jste už o vlastním domečku? Zkuste si to představit.

Bydlete tak, jak jste vždy chtěli

Život v bytě už Vás nadobro omrzel a po dlouhém přemýšlení jste se rozhodli pro rodinný domeček? Je to sice krásné rozhodnutí, ale musíte se připravit na spoustu otázek a problémů, které budete muset nějakou dobu řešit, dokud se ke svému vysněnému domečku nedostanete.

Hlavní je se rozmyslet, zda máte zájem o domek již postavený a koupit hotovou stavbu, případně opravit nějaký starší domek a zrekonstruovat k obrazu svému anebo si prostě postavit svůj vlastní domek a vše zařídit tak, jak si přejete Vy.

Těžko říct, co pro Vás bude jednodušší, nicméně, spousta lidí dává přednost stavbě nového domku. Takže budete muset nejspíš najmout nějakou stavební firmu – ale jak vybrat tu správnou, která Vás nesedře z kůže a Vaše bydlení bude přesně takové, jak si představujete?

  • Informujte se

Určitě si dopředu udělejte průzkum stavebního trhu, kdy zjistíte, která firma má nejlepší reference anebo si klidně i nějaké jejich stavby objet a podívat se na dokončenou práci – třeba se i poptat majitelů, jak byli s danou firmou spokojeni.

  • Najměte pouze jednu firmu

Pokud se už rozhodnete pro určitou stavební firmu, svěřte jí veškeré úkoly, nepřenechávejte část úkolů někomu jinému – může dojít ke střetu zájmů dokonce i ve stavebních pracích a to může mít dokonce i fatální následky.

  • Myslete na peníze

Peníze nejsou sice všechno, ale pokud jich nemáte dostatek, bude stavba domu o dost složitější – na to musíte myslet. Nesnažte se tedy postavit dům za minimum, protože ušetřený materiál Vám to rychle vrátí a Vy budete muset brzo dotovat opravy domku, což Vás ve výsledku přijde ještě dráž, než na začátku, tak si vše pořádně propočítejte.

Pokud budete najímat stavební firmu, je třeba, abyste mysleli i na to, jak kvalitní výkaz výměr Vám daná firma zařídí, proto se nezapomeňte dopředu na tuto informaci zeptat.

Nové články