Obývací pokoj je místo odpočinku a relaxace

Také se z práce každý den vracíte vyčerpaní a bez energie a těšíte se pouze na to, až doma padnete na gauč, natáhnete si nohy a záda a budete v klidu odpočívat?

Odpočiňte si ve svém vlastním obyváku

Konečně máte svou vlastní domácnost, ale je tady jeden problém. Tak moc jste si přáli mít „to svoje“, až jste zapomněli na to, jak vlastně ten svůj vysněný prostor vybavíte. Najednou je toho na Vás tolik a máte takové množství možností výbavy všech pokojů, že jste se v tom zmatku ale úplně ztratili. No, to není nic neobvyklého.

Musíte začít pěkně krok po kroku – nejlépe od toho nejjednoduššího pokoje nebo od toho, který chcete používat co nejdříve. Nejčastěji to bývá obývací pokoj, jelikož je to takové nepsané „srdce“ bytu či domečku, kde se setkáváte s přáteli či s rodinou, tak by Vám v něm mělo být dobře, abyste si tyto okamžiky mohli dostatečně užít.

Ale jak začít? Rádi Vám s tím pomůžeme.

  • Co nejvíc potřebujete?

První je potřeba si dopředu ujasnit, jaký nábytek a kam vlastně do Vašeho obývacího pokoje dáte. Samozřejmostí je vhodná sedací souprava, konferenční stolek a nějaké „centrum zábavy“ – jako například křesílka či sedací vaky. Pokud máme dostatečně velký obyvák, můžeme sem umístit také obývací stěnu.

  • Od největšího po nejmenší

První vždy musíte do obyváku situovat ten největší kus nábytku, abyste potom nebyli překvapeni, když nebudete mít místo například pro televizi, která je pro většinu lidí stěžejním a nepostradatelným bodem v obyváku.

  • Jak sedačku nasměrovat?

Je-li největším kusem nábytku ve Vašem obyváku sedačka musíte ji nasměrovat taky, aby byla naproti centru zábavy, ve kterém je umístěna televize. Tudíž aby ze sedačky byl skvělý výhled na televizi a také na ostatní členy rodiny, kteří s Vámi budou odpočinek sdílet. Nejčastěji se volí typ sedačky do písmene „U“, jelikož krásně opticky oddělí sedací prostor od ostatního místa a Vy máte navíc jednoduchý výhled a přehled o lidech, kteří s Vámi na sedačce odpočívají.

Nové články