Z čeho postavit nízkoenergetický dům?

Máte volný pozemek a chcete si na něm postavit krásný domeček, který bude zároveň vaším domovem? Abyste za něj nemuseli platit majlant na elektřině, doporučujeme požádat společnost ORCAN GROUP s.r.o. o postavení takového příbytku. Firma se zaměřuje na nízkoenergetické domy čili na domy, které jsou známé pro svou velice nízkou energetickou náročnost. A v době, kdy se prakticky neustále zdražují energie se nízkoenergetické bydlení rozhodně hodí.

Aby však bylo nízkoenergetické bydlení postaveno, je velice důležité najít vhodné místo. Nízkoenergetické bydlení rozhodně nemůže stát na jakémkoli místě, například severní, stinné plochy jsou pro nízkoenergetické bydlení zcela nevhodné. Pakliže jste však našli vhodné místo pro stavbu nízkoenergetického domu, pak se rozhodujete, z jakého materiálu dům postavět.

Pravdou je, že máte poměrně volnou ruku. Nízkoenergetický dům lze postavit prakticky z jakéhokoli materiálu. Stačí si jenom vybrat.

Nízkoenergetická dřevostavba

Nabízí se například dřevo, respektive dřevostavba. Dřevostavby jsou dnes velice oblíbené hlavně díky jejich přijatelné ceně a díky jejich rychlost výstavby. Navíc variant dřevostaveb je dnes celá řada. Buď můžete mít dřevostavbu s trámkovou konstrukcí nebo masivní roubenou dřevostavbu, která bude připomínat známou pohádku.

Nízkoenergetický dům z dutých cihel

V posledních letech výrazně vzrostla popularita také nízkoenergetickým domům z dutých cihel. Jedná se o zajímavou variantu nízkoenergetického domu, která se pyšní opravdu dobrými hodnotami prostupů tepla skrz konstrukci. Pokud vám však nejsou libo duté cihly, variantou jsou i plněné cihly, které jsou plněné vatou nebo polystyrenem.

Nízkoenergetický dům z pórobetonových tvárnic

Nízkoenergetický dům může být postaven i z pórobetonových tvárnic. I v takovém případě bude hravě splňovat nejpřísnější požadavky na nízkoenergetické domy.

Nové články