Vybíráme osvětlení do bytu

Rádi byste trochu inovovali svůj obývací pokoj, ale nevíte, čím začít? Podívejte se nahoru – jste spokojená se svým lustrem? Tak ho prostě vyměňte.

Rozsviťte svůj život

Při výběru osvětlení do obývacího pokoje můžete, narozdíl od ostatních místností, experimentovat, tak se nebojte a odvažte se, uvidíte, jaké Vámi vybrané světlo dokáže udělat divy s celou místností.

  • Lustr nebo stropní svítidlo?

Tohle je základní otázka pro všechny typy obývacích pokojů. Samozřejmě pro nízké stropy se doporučuje aplikovat pouze stropní svítidlo, lustr by nám místnost ještě opticky snížil, pozor na to! Naopak pro místnost s vyšším stropem je nějaký delší lustr přímo ideální, protože místnost potom vypadá menší a tím pádem útulnější a dlouhý lustr se bude krásně v prostředku místnosti vyjímat. S optickým rozměrem pokoje si tak můžete krásně pohrát.

  • “Bodovky”

Pokud chcete osvětlit větší místnost, můžete použít moderní a poslední dobou vysoce oblíbená bodová světla, které každého na první pohled svým vzhledem zaujmou a hlavně, dost z nich můžete natáčet přímo tam, kde světlo v daném okamžiku zrovna potřebujete. Taková světla také umí navodit romantickou atmosféru, dokážete-li jejich jas regulovat od nejnižšího po nejvyšší. Tím také dokážete ovlivnit úsporu energií a ušetřit pár korun, což je v dnešní době dost velká výhoda.

  • Televizní “ledky”

Je dobré mít za televizí nebo někde okolo ní umístěno další světlo – působí to elegantně a zaplá televize Vám potom tolik netáhne oči. Tento problém se dá jednoduše vyřešit LED pásky, které se nalepí ze zadní strany televize a krásně nám celou televizi ozáří. Je to také hodně moderní trend, který se k nám rozšířil z Číny a který je hojně využíván v moderních, mladých domácnostech. LED pásky nejsou ani nějak moc drahá záležitost a navíc – můžete si sami určit, jakou barvou budete chtít mít televizi osvícenou. A to je velká designová výhoda!

Každopádně, pokud máte typ osvětlení vybrán, je také třeba myslet na kvalitní žárovky, které do osvětlení nainstalujete. Vsaďte raději na osvědčené, které Vám zajistí nejenom dlouhou životnost, ale také úsporu energie.

Nové články