3 důvody, proč jsou dřevostavby ideální volbou

Máme dobrou zprávu pro všechny, kteří chtějí stavět dům a ušetřit na tom. A k tomu ještě dvě další. Stačí si přečíst tento článek, kde najdete všechno potřebné.

Roubenka hluboko v lesích. Tento stereotyp už dávno neplatí. Dřevostavby pouhým okem často ani nerozeznáte od běžných cihlových bytů. Díky jejich vlastnostem se navíc není čemu divit, že jsou čím dál více oblíbené. Jaké jsou jejich výhody?

Je levnější na výstavbu

Hlavním důvodem, proč je tento typ staveb tak oblíbený, není jejich vzhled. Největším lákadlem je především cena. Projekt dřevostavby na klíč a jeho následná realizace vás totiž mnohdy vyjde na výrazně méně než jiné typy nemovitostí. Díky velké variabilitě stavebního materiálu si navíc můžete vybírat a přizpůsobovat finální stavbu vašim finančním možnostem. Celkové náklady samozřejmě snižuje i délka výstavby. Jestliže si tedy budete na stavbu najímat firmu, vaše útrata v porovnání s jinými projekty se tím výrazně sníží.

Ekologické řešení

Dnes jde o velké téma. Spoustu lidí by proto na dřevostavbách mohly lákat nejen velké úspory, ale především to, že jsou ekologické. Dřevo má při těžbě jen malé emise, a jejich zpracování a přeprava též. Alespoň v případě, pokud si jej porovnáte s jinými materiály. To samé pak platí o stavebním odpadu. Na stavbu přijdou už zpracované kusy, které dobře pasují do sebe. Není tedy potřeba nic zbytečně dopravovat zpět ani likvidovat. Prakticky všechno se využije během výstavby.

Nižší náklady na život

Dobře zpracovaný projekt dřevostavby myslí na všechno. Základním stavebním kamenem každého dobrého bydlení je dlouhá životnost. V těsném závěsu ovšem najdete i nízké provozní náklady. Ty vám přinese především dobrá izolace, s jejíž pomocí ušetříte až 90 % nákladů na vytápění. Toho je možné dosáhnout díky dostatečně velkému prostoru v samotných zdech, které nabízí možnost přidat další vrstvu kvalitní izolace.

Nové články