Dekorace na hřbitov: Poradíme, které jsou vhodné k uctění památky vašich blízkých

Rozloučit se s milovanou osobou je jedním z nejtěžších okamžiků v životě. V našich srdcích a myšlenkám nám naštěstí navždy zůstanou. Vzpomínáme na ně po celý rok. Ale některé události nám je připomínají více než jiné dny. Jsou to určitě narozeniny, Velikonoce a bezpochyby i Památka zesnulých. Lidově se tomuto svátku říká Dušičky, které připadají na 2. listopadu. O den dříve si připomínáme Slavnost Všech svatých, kdy uctíváme pro nás všechny významné osobnosti, zpěváky a jiné bytosti, které nás něčím zasáhly. Také vánoční čas je období, kdy chodíme na hroby zapálit svíčku a uctít tak památku. V Česku se jedná o dva největší svátky, které slaví věřící i nevěřící. Patří to k naší tradici.

​​

Hřbitovní dekorace by měla být uctivá a přitom jednoduchá na údržbu. Dnes vám ukážeme několik praktických a půvabných tipů. Hodí se jako vánoční dekorace na hřbitov, velikonoční dekorace na hřbitov, podzimní dekorace na hřbitov, zkrátka na jakékoliv období. Podívejte se.

Květináč ve tvaru srdce

Místo klasického věnce na hřbitov zkuste letos zvolit dlouhotrvající ozdobu. Skvělou variantou je květináč srdce, které můžete vysadit živou, či umělou květinou. V internetovém obchodě www.harasim.info mají na výběr květináče z cementu hned v několika variantách. Doporučujeme se podívat na všechny. Květináče z betonu mají tu výhodu, že mohou být venku a nevadí jim nepříznivé podmínky.

Květináč ve tvaru kříže

Symbolický tvar kříže je příhodný právě na hrob. Jedná se opět o květináče z cementu s decentním zdobením v podobě ornamentu, které se budou nádherně vyjímat. Nádobu můžete vysadit například oblíbenými květinami zemřelé osoby, nebo čímkoliv jiným. Fantazii se zde meze nekladou a naopak, bude se jednat o dekoraci přímo od srdce, protože z části to bude i vaše výroba. Ta je vždy nejcennější a nejupřímnější.

​​

Další smuteční dekorace

Ve velkoobchodě Harasim můžete vybírat i další hřbitovní výzdobu. Populární je kamenné srdce s nápisem S láskou vzpomínáme, dekorativní betonová křídla, či smuteční andělé. Pokud chcete nakupovat online, je nejvyšší čas si vybrat. Nenechávejte objednávku na poslední chvíli, ať nemusíte narychlo sehnat dekoraci v kamenných obchodech. Mohlo by to nakonec totiž dopadnou i tak, že z nutnosti vezmete něco, co se vám tolik nelíbí. Dejte si záležet a uvidíte, že z toho budete mít příjemný pocit.

Nové články