Foukaná izolace střechy. Proč se jedná o jeden z nejkvalitnějších postupů?

Foukaná izolace střechy je postup, ke kterému se stále častěji obracejí majitelé nových i stávajících objektů. Čím se tato metoda vyznačuje?

Mnoho důvodů pro kvalitu

Foukaná izolace zcela změnila možnosti zateplení nových i stávajících objektů. Nyní se jedná o metodu, při které není nijak omezen běžný provoz objektu, ve kterém se zateplení provádí. Jedná se navíc o ekologický materiál, který je přirozeně odolný vůči škůdcům. Můžete si tak být jisti, že bude materiál na svém místě po mnoho desetiletí. Zateplí se i těžce dostupná místa, a to do posledního kousku, takže nevznikají tepelné mosty. Foukaná izolace střechy je výhodná varianta efektivní izolace.

Úspora času i financí, návratnost investice

Věděli jste, že návratnost investice do zateplení je v případě této metody již tříletá? Úspora je vypočtena tak, že ročně díky provedené izolaci dokážete ušetřit 35 procent nákladů za vytápění a chlazení místností v bytě. Navíc šetříte už při pořízení izolace – jedná se o cenově velmi dostupné řešení izolace, a navíc při této metodě nevznikají žádné odpady. Toto inovativní řešení se aplikuje velmi rychle, a tak celý prostor může být hotov již během několika málo hodin.

Výhody této metody

Foukaná izolace má několik výhod. Pomocí aplikačního stroje je zajištěno, že se minerální, celulózový či polystyrenový izolant dostane na potřebné místo velmi rychle a v rovnoměrné vrstvě. Tím se eliminuje možnost vzniku tepelných mostů. Materiál se navíc vyznačuje skvělými přirozenými vlastnostmi – jedná se o surovinu, který je nenasákavá, samozhášivá, a je také odolná vůči hmyzu a škůdcům. Materiál je také naprosto zdravotně nezávadný.

Zateplení střechy pomocí foukané izolace je rychlé a cenově dostupné řešení izolace. Investice se vám vrátí již během tří topných sezón, pokud využíváte i klimatizaci, tak ještě dříve.

Nové články