Jak poznat, jestli je vaše matrace ortopedická nebo zdravotní

Většina lidí doslova prahne po tom, aby našli matraci takovou, která nebude zlobit jejich záda. Není nic horšího, než se probudit s bolavými zády nebo s bolavým krkem. Z toho plynoucí nespokojenost se potom projeví v celém našem dni. Proto většina lidí chce zabránit bolesti zad či kloubů tím, že si koupi ortopedickou nebo zdravotní matraci. Mnozí lidé však nevidí v daných matracích rozdíl a po koupi matrace vlastně ani nevědí, jestli spí na zdravotní nebo ortopedické matraci. Je dobré znát rozdíly mezi těmito typy.

Jak poznáte zdravotní matraci

Zdravotní matrace – to je označení pro typ matrací, jež musí splňovat nejen materiálové a zdravotní podmínky, ale také musí být zařazeny na seznam zdravotních pomůcek, i když se na ně nevztahuje pomoc pojišťoven. Jelikož si je musíte platit ze svého, budete rádi za sníženou sazbu DPH, která se vztahuje na veškeré zdravotní pomůcky zařazené na zmiňovaný seznam ministerstva zdravotnictví.

Je však třeba říct, že zdravotní matrace nejsou ty, které mají jen certifikát potvrzující zdravotní nezávadnost. Je třeba uvést na pravou míru to, že zdravotně nezávadné musí být naprosto všechny matrace na trhu.

Jak poznáte ortopedické matrace

Ortopedické vlastnosti tedy mají především certifikát dokládající zdravotní nezávadnost a bezpečnost. Jak ale už víme, tento certifikát musí mít naprosto každý typ matrace. Ortopedické matrace a jejich vlastnosti bývají často doloženy nezávislými certifikáty, ale není to podmínkou.

Podle odborníků jsou ortopedické matrace tou nejlepší volbou v případě, že vás bolí záda nebo že chcete mít jistotu, že se bolest zad neprojeví. Ortopedické matrace zajišťují opravdu skvělý spánkový komfort a zajišťují pohodlný spánek, ať už spíte na boku nebo třeba na zádech či na břiše.

Vyhraje u vás zdravotní matrace nebo ortopedická?

Nové články