Kde můžete ušetřit?

Zase jste se podívali na účet a neměli jste to dělat? Vždyť ještě včera tam ty peníze byly a dnes už tam zase nejsou? Co jsem to zase koupil?

Kde jsou ty peníze?

Zase Vám zbývá do výplaty ten předlouhý týden a Vaše peněženka je jak naplněná cibulí? Prostě pokaždé, když se do ní podíváte, chce se Vám brečet? No, nejste jediný, komu se to stává, nebojte. Spousta z nás žije od výplaty k výplatě a myslíme si, že s tím nejde nic udělat. Ale než jste to úplně odpískali, zapřemýšleli jste nad tímto tvrzením vůbec?

Pokud také stále kroutíte hlavou nad tím, kam se ty peníze zase ztratily, věřte, že Vám je nekrade nějaký domácí skřítek, ale že jste to Vy, kdo si své finance nedokáže ohlídat a tak se mu „prostě vypaří“. Tak se nechte inspirovat tipy, které Vám přinášíme, a uvidíte, klik ušetříte.

  • Světlo

Největší úsporou energie je bezpochyby zhasínání zbytečného světla, pokud v místnosti zrovna nejsme. Neustálé svícení v pokojích nás stojí velkou spoustu peněz, ikdyž si to vlastně vůbec neuvědomujeme. Rozhlédněte se ve svém bytě třeba zrovna teď – kde všude zbytečně svítíte? Jednou z možností je také namontování úsporných žárovek, které jsou sice dražší, než ty obyčejné, ale určitě Vám ušetří část z Vašich výdajů.

  • Nepřetápějte

Neměli byste chodit spát, když máte doma přetopeno. Není to vhodné jak pro Vaše zdraví, tak pro Vaši peněženku. Šetřete plynem či elektřinou a netopte zbytečně nebo na moc stupňů Celsia. Zkuste si zvyknout na to, že nemusíte mít super vytopenou domácnost – vše se totiž Vaší peněženky zásadně dotýká.

  • Na nákup pouze se seznamem

Děsíte se toho, že zase musíte na nákup a kolik peněz tam necháte? Jednoduše si sepište nákupní seznam toho, co Vám v domácnosti chybí, a vyhnete se nakupování zbytečných věcí, které zrovna nepotřebujete nebo které doma máte a ani o nich nevíte. Myslete dopředu na to, co budete vařit a nakupte suroviny jen na to a další věci si raději ani neprohlížejte – uvidíte, kolik peněz se dá na potravinách ušetřit.

Nové články