Když víte, na koho se obrátit, může být získání hypotéky snadné

Hypotéky patří mezi témata, která jsou v poslední době hojně diskutována, zejména se souvislostí navyšování úroků a stížení jejich dosažitelnosti. Existují lidé, kteří si nemyslí, že mohou dosáhnout na vlastní bydlení prostřednictvím hypotéky. Většina z nich se svého snu o vlastním domě či bytě vzdá, aniž by tušili, že jeho splnění není nereálné. Stačí se obrátit na profesionály, kteří s hypotékami pracují již 25 let. Kontaktovat je může každý na webu finuance.eu.

Co je hypoteční úvěr

Hypoteční úvěr je jednoduše úvěr poskytnutý na nemovitost, kterou si přejete vlastnit. Předmětnou nemovitostí může být váš dům, obchod nebo dokonce pozemek. Hypoteční úvěry nabízejí banky i nebankovní finanční společnosti. Věřitel vám poskytne jistinu půjčky a účtuje vám z ní úrok. Půjčku můžete splácet v přijatelných měsíčních splátkách. Vaše nemovitost slouží jako vaše zajištění a zůstává v držení věřitele, dokud nebude půjčka zcela splacena. Věřitel má jako takový právní nárok na nemovitost po dobu trvání půjčky, a pokud dlužník bude v prodlení se splácením půjčky, věřitel má právo ji zabavit a vydražit.

Zjistěte si fakta o možné výši vaší hypotéky

Přibližný výpočet hypotéky si zjistíte sami během chvíle na webu finuance.eu, kde do připraveného formuláře zadáte cenu nemovitosti, kolik si chcete půjčit a dobu splácení. Vypočtená částka je pouze orientační a stále se dá upravit dle vašich potřeb. Po vyplnění formuláře, jeho potvrzení a odeslání obdržíte návrh hypotéky na míru přesně pro vás.

Hypoteční specialisté jsou na „neřešitelné“ situace zvyklí

Je pravdou, že jako zdroj informací může sloužit blog o hypotékách, ovšem při vážném uvažování o hypotéce se doporučuje poradit s hypotečními specialisty s dlouholetou praxí, ty objevíte na finuance.eu. I když se zdá, že je vaše situace příliš složitá, není to překážka, naopak – většina hypotečních specialistů miluje výzvy a jen zcela výjimečně od nich odcházejí klienti s nepořízenou.

Úroky si můžete odečíst z daní

Když máte hypotéku, platíte z ní úroky. Každý rok, kdy si necháte dělat roční zúčtování daní, pokud je rozepisujete, jsou vaše úroky zahrnuty do vašich odpočtů.

Odečtením úroků na hypotéku vlastně dlouhodobě vyděláváte.

Nové články