Milujete vaření? Vyzkoušejte si jej

Těšíte se každé odpoledne na oběd, ale vždy si dovedete představit, jak byste to zrovna Vy zvládli uvařit lépe? Tak proč to prostě nezkusíte?

„Uvařte“ si svůj sen

Odjakživa milujete vaření – a hlavně dobré jídlo a proto jste se zatoužili stát profesionálním kuchařem nebo dokonce i šéfkuchařem? No, proč ne, pokud jste o svém snu naprosto přesvědčeni, tak do toho běžte! Cesta to sice není vůbec jednoduchá, ale se správným nasazení a jistou mírou šikovnosti, která se k tomuto oboru nesporně váže, můžete svého snu dosáhnout. Stejně tak začínal třeba i pan Zdeněk Pohlreich nebo dokonce šéfkuchař Gordon Ramsay. Oba měli na začátku pouze sen – a kde jsou teď? Tak proč by se to nemohlo povést zrovna Vám?

  1. Najděte si práci v restauračním zařízení

Musíte poznat, jak to chodí v kuchyni, co to obnáší, jak spolu kuchaři komunikují, jak mají uskladněné jídlo – prostě všechno, co byste chtěli jednou dělat Vy. Proto byste se měli zdržovat právě v tomto prostředí. Pokud ještě studujete nebo pracujete dokonce někde jinde, najděte si třeba brigádu v restauraci, ať si tohle prostředí „oťukáte“ před tím, než se do toho vrhnete naplno.

  1. Vařte doma

Samozřejmě, doma je vaření úplně o něčem jiném, než v restauraci, ale je dobré, být připraven a předem se zdokonalovat v přípravě jídla, třeba i inovovat recepty podle vlastní fantazie. Doma jste uvolněnější, proto Vám mozek funguje lépe, než v restauraci pod stresem. Takže, jak se říká – „těžko na cvičišti, lehko na bojišti“.

  1. Vzdělávejte se

Mnoho lidí má stejný sen, jako Vy – a nato musíte myslet. Konkurence v tomto oboru je opravdu veliká a proto byste měli být o krok napřed před těmi ostatními. Takže pokud jste opravdu rozhodnutí, učte se! Pořiďte si odbornou literaturu, začněte odebírat časopis o gastronomii, sledujte pořady o vaření – prostě buďte stále „v centru dění“ a sledujte novinky na poli gastronomie. Uvidíte, jak se Vám to bude hodit v konkurenčním boji!

Pokud se bojíte, že na to nemáte, nespěchejte, věnujte se zatím vaření jako koníčku a vyčkejte, než se budete cítit na sto procent připraveni. Nikdy totiž není pozdě si začít plnit své sny.

Nové články