Odvrácená strana klimatizací. Hrozí vám zdravotní problémy!

Klimatizace sice samy o sobě škodit nemůžou, i přesto dokážou způsobit nepříjemné zdravotní problémy. Přečtěte si tento článek, ať jim předejdete.

Špinavá klimatizace do bytu Hradec Králové vám může způsobit celou řadu nepříjemných problémů. A v tomto článku vám ukážeme, co všechno vás může čekat, pokud nebudete vaši klimatizaci pravidelně čistit.

Vytuhnutí svalů nebo revma

Klimatizace do domu Hradec Králové vám může zpříjemnit život. V parných letních měsících se postará o to, aby byl vzduch příjemně teplý a dýchatelný. V zimě zase může pomoct s vytápěním a výměnou vzduchu. I tento skvělý nástroj má ovšem svoji odvrácenou stranu. Věděli jste, že při jeho nedostatečné údržbě může lidem spíše uškodit?

První problém může nastat už v případě, že klimatizaci nastavíte na příliš nízkou teplotu. Ještě horšího výsledku pak dosáhnete, když výduchy namíříte přímo na místo, kde se pohybují nebo sedí lidé. V parných měsících to sice může být příjemné. Z jedné strany horký vzduch, z druhé studený, který vás ochlazuje. Jenže velice brzy pocítíte následky. V tomto případě hrozí minimálně vytuhnutí trapézových svalů a bolesti krční páteře. V některých případech může dojít až k jejímu úplnému zablokování, případně ke vzniku revmatického onemocnění.

Hrzoba virového onemocnění

Klimatizace Hradec Králové také zvyšují riziko, že do místnosti přivedete infekci nebo virové onemocnění. Teoreticky je totiž možné, že dojde ke smísení odváděného vzduchu s čerstvě přiváděným, do kterého se nějaký ten vir může jednoduše zaplést.

Tímto způsobem se dá přivést kontaminovaný vzduch i do místnosti, kde nepobývá žádný nakažený. Zejména u covidu by to mohl být problém, protože tímto způsobem se dá jednoduše přenést onemocnění i na člověka, který se s nakaženým nikdy nesetkal. Podobným nákazám by mohla zabránit vyšší vlhkost vzduchu, v podobně větraných místnostech je ale vlhkost povětšinou relativně nízká.

Nové články