Útulné bydlení nejen pro dospělé

Rozhodli jste se pro inovaci pokoje Vašeho dítěte? Dětský pokoj je místností, kde děti tráví většinu svého volného času. Najdou zde prostor pro rozvíjení dětské fantazie i klid pro relaxaci po náročném školním dnu.

Koberec zútulní pokoj Vašeho dítěte

Možná si nyní kladete otázku, proč umístit do dětského pokoje zrovna koberec? Odpověď je více než jednoduchá. Koberec www.vopi.cz/filtr/zeleny-koberec/detsky/ totiž plní nejen dekorativní funkci, ale především tu praktickou. Díky kvalitnímu kusovému koberci můžete v místnosti snížit prašnost vzduchu i hlučnost. Dětský pokoj má oproti dalším místnostem v rodinném domě či bytě i další specifika. Dětský koberec dovede v pokoji Vašich ratolestí zateplit chladnou podlahu i ji změkčit. Při výběru dětského koberce se nemusíte bát popustit uzdu fantazii.

Děti milují barvy a jsou naprosto u vytržení z motivů kreslených pohádek. Starší děti nadchnete kobercem v podobě deskových her či s motivem oblíbeného zpěváka nebo sportovního hrdiny. V současné době na velké oblibě získávají koberce s motivy infrastruktur silnic. To platí rovněž pro dětský koberec farma. Pro takové hraní je ideální zvolit nízké a hladké koberce. Děti si málokdy lámou hlavu s čistotou, nezřídka se stane, že děti vylijí na zem čaj či jej jen tak umažou. Vzhledem k těmto okolnostem se vyplatí brát ohled na snadnou údržbu. Takovými vlastnostmi disponují koberce s krátkým vlasem nebo koberce smyčkové. Ty je obecně snadnější udržet v dobré kondici. U starších dětí se rozhodně nemusíte obávat vybrat koberec s trochu vyšším vlasem.

Jaký vybrat materiál?

Vzhledem k tomu, že dětský pokoj musí snést obrovskou zátěž. Doporučuje se volit koberce ze syntetických materiálů jako je akryl či polyamid. Koberce z těchto materiálů jsou cenově příznivé a zároveň Vás u nich nebude mrzet častější obměna. Kromě zmíněných parametrů neopomíjejte ani volbu rozměru a barvy. Podzim je ideálním obdobím pro výběr nejen dětského koberce, proto neváhejte a směle se vydejte do jeho vybírání.

Nové články