Vyberte si vhodné žaluzie pro vaše okna

Sluníčko je sice krásné a všichni mají rádi, když přes den jasně svítí, ale občas jsou jeho paprsky až moc vlezlé a my je ve svém bytě až tak nepotřebujeme!

Zatáhněte si žaluzie

Pokud jste se rozhodli, že chcete své okna obohatit o žaluzie, máte před sebou nelehký úkol – a to vybrat ty správné. Ale jak, když je jich v dnešní době na trhu tolik? Vždyť jejich využití v domácnosti je tak důležité! Dokážou nás skvěle ochránit před sluníčkem, pokud o něj zrovna nestojíme a hlavně – díky nim si budete jisti, že Vás už žádný soused neuvidí. No, není skvělé získat tento pocit jen jedním zatáhnutím? Kdo by o to nestál? Navíc je to dokonce také žádaná dekorace. Tak jak se teda rozhodnout?

Žaluzie jsou nezbytností hlavně v moderních bytech s velkými francouzskými okny, či pokud máte většinu oken situovánu na západní či jižní stranu nebo pokud bydlíte v podkrovním bytě. Ale přemýšleli jste i nad tím, že stejnou funkci zvládnou zastat i vhodně zvolené rolety?

Vše má ale i své pro a proti. Na rozdíl od žaluzií totiž rolety nedokážou regulovat intenzitu a úhel proniknutého světla, protože se jedná jen o jeden kus, který můžete rolovat do Vámi zvolené délky.

Výhodou je, že Vy sama si můžete zvolit barvu, kterou budou rolety mít, takže nejenom, že budou mít stínící funkci, stejně tak se postarají o dekoraci Vašeho interiéru, když je dokážete krásně sladit se zbytkem barev ve Vašem pokoji. Materiály, ze kterých se vyrábí, jsou různé – jako například:

  • Papír
  • Textilie
  • Přírodní materiály – například bambus

Na trhu je již spousta druhů rolet, které můžete ovládat mnoha způsoby, jako například:

  • Bočním ovládáním
  • Elektrickým ovládáním
  • Dálkovým ovládáním
  • Ručním stahováním

Pokud jste se rozhodli pro jednu z možností, tak už Vám nic nebrání v jejich nákupu, nicméně pokud stále ještě váháte, máte ještě jednu možnost, tou jsou venkovní rolety, což je také skvělé řešení pro zastínění Vašich oken a navíc Vám designově ozdobí venkovní prostor Vašeho domu, který bude vypadat zas o něco lépe.

Nové články