Proč právě koberec?

Je Vám zima a máte studené nohy? Nekupujte neustále teplé ponožky, ale zamyslete se zrovna nad teplým kobercem! Je to krásný doplněk a ještě Vám bude teplo.

Co si Vaše podlaha zaslouží?

Přemýšlíte nad pořízením koberce do svého pokoje? Jaké jsou hlavní věci, které Vás před jeho nákupem trápí? Jedna z nich je určitě ta, aby bylo od koberce teplo na nohy. To je jeden z hlavních důvodů, proč si lidé koberec pořizují. Ale sekundárně je to také kvůli tomu, jak dokáže koberec změnit vzhled interiéru pokoje a zvelebit jeho celkový design. Ale jak vědět, který koberec je pro Vás ideální?

  • Jak velký?

Je třeba si dopředu rozmyslet, jestli chcete koupit koberec celoplošný, který položíte po celé podlaze místnosti, kam jste se ho rozhodli pořídit nebo moderní kusový, který navíc můžete čas od času vyměnit, což je s celoplošným kobercem o dost obtížnější záležitost.

  • Hlavní výhody

Ať už zvolíte jakoukoli variantu, určitě neprohloupíte, protože takový koberec dokáže úžasně zvelebit Váš pokoj či snížit hluk, který podlaha přenáší, což ocení hlavně lidé bydlící v panelových či činžovních domech, kteří mají s klapáním podpadků či dětským dupáním určitě své zkušenosti.

Další výhodu znamená koberec dokonce pro alergiky, jelikož při správném výběru, dokáže zachytit prach či srst domácích mazlíčků, který jinak poletuje všude okolo Vás a vytváří Vám alergickou reakci. Všechny tyto nežádoucí chuchvalce se zachytí na jednom místě a Vy je můžete úplně snadno vysát či vyčesat a jednoduše se jich zbavit.

Také si můžete sami určovat, jaký vzor koberce si zvolíte a tím ho sladit s ostatním nábytkem či vybavením Vašeho pokoje. Pokud si zvolíte variantu kusového koberce, můžete jím dokonce třeba opticky rozdělit místnost či vyčlenit část pokoje pro své aktivity.

Momentálně jsou nejoblíbenější jednobarevné kusové koberce s vysokých chlupem, které působí elegantně a designově. Hlavní oblíbenou barvou v dnešní době je jemně šedivá, hnědá či béžová a většina takových méně významných odstínů.

A jaký si vyberete Vy?

Nové články