Ochraňte pergolu, terasu nebo balkon posuvnými střechami a stěnami

Aby vydržela jakákoliv pergola v co nejlepší kondici dlouhou dobu, je kromě její údržby potřeba věnovat pozornost i její ochraně před vlivy počasí.

Nedovolte dešti vniknout do konstrukce

Pro bezproblémové a dlouhodobé plnění funkce jakékoli pergoly na terasu je nutné ochránit ji před vniknutím vody do její konstrukce. Toto platí pro jakýkoli materiál, především však dřevo. Vhodným řešením může být posuvná pergola, která díky důmyslnému zakrytí nedovolí, aby se nežádoucí vlhkost dostala do vnitřních prostor a aby poničila použitý konstrukční materiál.

Posuvné pergoly mají také tu výhodu, že udrží teplý vzduch uvnitř. Díky tomu je možné tento prostor využívat i během chladnějších dní, kdy by nebylo příliš příjemné pobývat venku kvůli nižší teplotě.

Jednoduchá montáž

Systémy umožňující zasklení teras, balkonů, lodžií nebo pergol mají zpravidla velmi podobnou konstrukci. Co se týká zasklení bočních částí – to je nejčastěji řešeno jako pevné prosklené části spolu s posuvnými stěnami, které jsou umístěny v kolejnicích. Díky nim je snadné v případě potřeby zasklený prostor otevřít a pustit dovnitř čerstvý vzduch.

Zasklené rámy mohou být vyrobeny z různého materiálu. Nejčastěji to však bývá hliník oblíbený pro svou odolnost a nízkou hmotnost.

Majitelé stávajících pergol také jistě ocení fakt, že posuvné prosklené stěny lze poměrně snadno instalovat i do stávajících konstrukcí. Výjimkou není ani výroba těchto prvků na míru přesně podle rozměrů vaší stávající pergoly. Přemýšlíte-li tedy o ochraně konstrukce pergoly a jejím využívání i za méně příznivého počasí, instalace posuvných stěn a střechy pro vás bude skvělou volbou.

Nové články